Gitar

Gitarlar üzerlerinde gövdesinden sapına kadar uzanan ve her biri birer notayı temsil eden 6 telden oluşan telli çalgı aletlerinin arasında en fazla tutulan ve öğrenilmesi en kolay çalgı aletlerinden birisidir. Herhangi bir müzik evine gidip ders alarak öğrenebileceğiniz ve müzik kulağınızla doğru orantılı olacak şekilde öğrenilmesini hızlandırabileceğiniz sayılı çalgı aletlerinden birisidir. Her yaşa göre ve her zevke göre gitar çeşitlerini bulmak mümkündür. Bizler de bu yazımızda gitarlara genişçe değinecek ve size çeşitleriyle fiyatlarından bahsederek bu müzik aletini satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklayacağız. Öyleyse hadi başlayalım!

Gitar Fiyatları

Gitarlar kullanıldıkları alanlara göre ve kullanıcının beklentilerine göre gerek özellik bakımından, gerek marka ve model bakımından, gerekse de fiyat bakımından birçok değişkenlik gösterebilmektedirler. En nihayetinde her kategoride olduğu gibi birçok kullanıcının da gitar kategorisinde dikkatini ilk çeken şeylerden birisi fiyatlandırılmalardır. Gitarların da birçok etkene göre fiyatları değişebilmektedir. Mesela siz başlangıç seviyesi bir gitar kullanıcısıysanız ve amatör çalışmalar sergileyecekseniz bunun için klasik gitarlara yönelmeniz gerekmektedir. Klasik gitarların fiyatları ise 300 TL’den başlayıp marka etkenlerine göre 3.000 ila 4.000 TL aralığında değişebilmektedir. Eğer ben biraz piştim artık daha iyi işler çıkarabilirim ortaya diyenlerdenseniz hiç kuşkusuz gitar seçiminizi akustik olanlardan yana yapmanız gerekecektir. Akustik gitarların da fiyatları klasik gitarların fiyatlarının skalalarında seyretmektedirler.

Gitar Modelleri

Gelelim gitarların çeşitli marka modellerine. Gitar markaları, gitar kalitesinde oldukça önemli bir etkendir. İyi bir markanın gitarını alırsanız hem daha çavuk öğrenir hemde daha konforlu bir icra gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar klasik, akustik, elektro, bas ve benzeri şekilde genişletilebilecek kategorilere sahiptirler. Mesela klasik gitar alacaksanız amatör bir kullanıcı ya da gitar çalmaya yeni başlayan birisi olmanız gerekebilir çünkü çıkardıkları seslere göre klasik gitarlar profesyonel kullanıcılar için basit kaçabilir. Onun dışında akustik gitar seçecekseniz de müzik kayıtları ile uğraşan ve profesyonelliğe yakınlaşan kullanıcılardan olmanız kâfi. Yok, ben Rock’n Roll tarzı şarkılardan hoşlanıyor ve yeleli saçlarımı aşağı yukarı sallayarak şarkı yapmak istiyorum diyenlerdenseniz elektrogitar seçimlerinizin arasında en başında yer almalıdır. Bass gitar seçenler de slow ve arabesk parçaların olmazsa olmazı olacak ve bu tür şarkılarla uğraşan insanların tercihleri arasında yer alacaktır.

Gitar Markaları

Gitarların kullanıldıkları alanlara göre birçok çeşitlerinin olduklarını söylemiştik. Öğrenilmesi gerektiği zaman yani eğer yeni bir başlangıç yapacaksınız öğrenmeniz gereken birkaç akor var. Bunlardan bazıları E minör, A minör, C, D, G, E, F harflerinin karşılığı olan akorlardır. Genellikle 2 ya da 3 parmakla basılabilecek bu akorları öğrendiğiniz zaman gitar çalmanın asıl zevkine ulaşmış olacak ve eğlenceli vakitler geçireceksiniz. Öncelikle gitar çalarken ellerinizin özellikle de parmaklarınızın bir hayli yorulacağını ve yıpranacağını söylemeden geçmeyelim. Yani her sefanın bir cefası varsa eğer gitarın cefası da maalesef elleriniz alışana kadar parmaklarınızın nasır olması ve bileklerinizin sancılanması olacaktır ama unutmayın, sabrın sonu selamettir.

Gitar Çeşitleri

Gitarların birçok çeşidi olmakla beraber en çok tutulan çeşitlerinin arasında bass, elektro, klasik ve akustik gitar gelir. Gelin o zaman bu gitarları en verimli şekilde nerelerde kullanabilirsiniz onlara bakalım. Öncelikle bass gitarlardan başlayalım, bu gitarların asıl kullanılması gereken yerler slow parçalar ve arabesk parçalardır. Üzerlerinde her biri bir notayı temsil eden 4 adet kalın teller bulunan bu gitarlar çıkardıkları tok ses ile birlikte gerçek manada müziklere ayrı bir hava katmaktadır. Elektrogitarlara geldiğimiz zaman yerlerinin rock ve ya Anadolu Rock olduğunu belirtmemizde fayda var. Rock ruhundaki o heyecanı ve kanın hızlı akışını dinleyicilere her açıdan yaşatabilen bu gitar çeşitlerini bu tip şarkılarla uğraşıyorsanız eğer seçeneklerinizin içerisinde bulundurmanız kuvvetle muhtemel. Akustik gitarlar ise yine slow parçalarda ya da müziğin ruhunu iyi yansıtmak isteyen kullanıcıların enstrümantal çalışmalarında kullanmaları amacıyla üretilmiş olan gitarlardır. Klasik gitarlar ise genellikle amatör kullanıcılar tarafından ya da gitar çalmaya yeni başlamış insanlar tarafından tercih edilebilmektedirler.

Gitar En Ucuz

Her kategoride ölü fiyatlara ürünler satılabildiği gibi bu işlev gitar kategorisi için de geçerlidir. Öyle ki 50 liraya ya da 100 liraya bile gitarlar bulmanız mümkün ama unutulmamalıdır ki ucuz etin yahnisi olmuyor. Ucuz diye satın alınan gitarların üretiminde kullanılan plastikler ya da kullanılan ağaç çeşitleri, verniklemede kullanılan kimyasallar özellikle kullanıcılarının da çocuklar ya da genç nesil olduğunu düşünürsek ciddi manada sağlık sorunlarına yol açabilmektedirler. Onun için başlangıç seviyesindeki bir kullanıcı dahi olsanız dikkat etmeniz gereken bir sağlığınız olduğunu unutmayın.

Yamaha Gitar

Birçok üretici firmanın kendi çatısı altında gitar üretimlerini sürdürdüklerini biliyoruz. 18. Yüzyılda piyano üretimleri ile ürün gamına yön veren Japon müzik aletleri ve motosiklet markası Yamaha’nın üretmiş olduğu gitar modellerine göz atalım. C30 ve C40 serisi… Gül ağaçlarından ve hatta ıhlamur ağaçlarından özenle oyularak imal edilen bu gitar modelleri gerçek gitar tutkunlarının gözdesi olacak şekilde tasarlanmıştır ve safkan akustik gitar modellerindendir. Elleri yormayan ergonomik yapıları ve isteğe göre mat ya da parlak olarak tercih edilebilmeleriyle de gözde gitarlar arasına giren bu gitarları sitemiz üzerinden kolaylıkla bulabilir ve en uygun ödeme seçenekleriyle satın alabilirsiniz.

Valencia Gitar

Klasik ve akustik gitar kategorisinde gitar çalmaya yeni başlayan ve amatör kullanıcıların sıkça tercih ettiği gitar markası olan Valencia markasının gitar modelleri her yaştan kullanıcıya uyacak şekilde ¼ ila 4/4 arasında değişkenlik gösteren boyutları ile hitap ettiği kesimi genişletmektedir. En tutulan modelleri VC104, VC204, VC304, VC404 olan bu gitar grubunda dilediğiniz şekilde gitarlarınızın renklerini seçebilir ve kişiselleştirme varyasyonlarından yararlanabilirsiniz. İnternet sitelerinden ve bizim sitemizden ücretsiz kargo ve pena hediyeleri ile birlikte Valencia marka gitarlara sahip olabilirsiniz.

Barcelona Gitar

Bir diğer klasik gitar üreticisi olan Barcelona markasının gitar modellerini inceliyoruz. 3600, 3900 ve 4100 serisi gitarlarıyla klasik gitar tutkunlarının ve gitar çalmaya yeni başlamış amatör kullanıcıların her daim tercih edebileceği fiyat performans ürünlerini sizlere sunmayı başarabilen bu markanın gitarlarını tercih etmelisiniz. Öyle ki kullanıcılarına gerçek bir klasik gitar deneyimiyle birlikte birçok renk seçeneğini ve mat ile parlak seçenekleri de içerisinde sunan Barcelona gitar modelleri görsellikleriyle gözlerinize de hitap edecek ürünlerdir. İnternet sitelerinden ve bizim sitemizden ücretsiz kargo ve pena hediyeleri ile birlikte Barcelona marka gitarlara sahip olabilirsiniz.

Cort Gitar

Hep klasik gitarlardan söz ettik, biraz da profesyonellere hitap eden akustik gitarlardan bahsedelim. Akustik gitarları birçok marka kendi çatısı altında üretmektedir ve bu markalardan birisi de Cort markasıdır. Akustik olmalarının yanı sıra ayrıca da üzerlerinde gitarınızın akorlarını ayarlayabileceğiniz elektronik bir sistem yer alan bu gitarların kalite bağlamında Yamaha markasının gitarlarının muadili olduğunu söylemekte fayda var. Sadece yetişkinler için üretildikleri için çok fazla boyutlarında değişkenlik göstermemelerinin yanı sıra görüntülerinden birer klasik gitar oldukları çıkarımını yapabilirsiniz ama gitarların üstlerinde elektronik akor düzenleyicisini gördüğünüz zaman bu gitarların akustik gitarlar olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca da Cort markasının akustik gitarların yanı sıra elektrogitarları da ürettiğini ve satışa sunduğunu da söylemeden geçmeyelim. İnternet sitelerinden ve bizim sitemizden ücretsiz kargo ve pena hediyeleri ile birlikte Barcelona marka gitarlara sahip olabilirsiniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR