Kablosuz Mikrofon

Teknolojik gelişmelere bakıldığında tarihte çığır açan icatlardan biri hiç kuşkusuz mikrofondur. Müzik ve ses adına nesiller boyu gelişerek devam eden mikrofonlar, insanların sanata daha fazla ilgi duymasını sağlamak ile birlikte insanların kendini daha çok ifade etmesini sağlamış oldu. Aslında mikrofonun icadı uluslararası kültürün gelişmesine katkıda bulunmuştur. 

Mikrofon, akustik gücü elektrik gücüne çeviren cihazdır. Elektrik ve akustik gücü, ses dalgalarını hoparlörlerden ileterek elektrik voltajlarına çevirmektedir. 1876 yılında ise mikrofonu ilk icat eden Emile Berliner olmuştur. Bu yıldan sonra ise teknolojinin gelişimi ile de çok farlı ürünler geliştirilmiştir. İşte bu noktada mikrofonu bir adım daha öte taşıyan teknolojik gelişmeler kablosuz modellere yönelmek ile birlikte kablosuz mikrofon modellerini geliştirilmiştir. 

Bu noktada üstün teknik donanımlar ile geliştirilen kablosuz mikrofonlar birçok kullanıcının rahat çekim yapmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca da sahnede, canlı performanslarda ve vokaller için benzersiz deneyimler sunmak ile birlikte sınırsız özgürlük hakkı tanımaktadır.


Mikrofon Çeşitleri

Geçmişten günümüze sürekli gelişme kaydeden teknoloji sayesinde mikrofon çeşitlerinde de çok kapsamlı ve opsiyonlu olmak üzere modeller geliştirilmiştir. Çok çeşitli platformlarda kullanılan cihazlar her biri birbirinden farklı özellikte ve kapasitede dizayn edilmiştir. Dinamik mikrofon, telsiz mikrofon, şeritli mikrofon ve karbon mikrofon olmak üzere çeşitli modeller bulunmaktadır. Hepsi farklı alanlarda kullanılan modeller sahnelerde, canlı performans alanlarında, stüdyolarda kullanılmaktadır. 

Kablosuz yaka mikrofonu ise kullanıcılarına özgürlük olanağı tanımaktadır. Bu model özellikle mitinglerde oldukça fazla kullanılan üründür. Dahası kablosuz masa mikrofonları da  kongre merkezlerinde tercih edilen ürünler arasındadır. 


Kablosuz Mikrofon Özellikleri

Teknolojinin sınırsız gücünü sonuna kadar kullanan cihazlar her açıdan kullanıcı dostudur. Kablosuz mikrofonun teknik özelliklerinde bluetooth olması, çekim alanlarının uzaklığı, ses iletimi, diyafram nitelikleri ile büyük oradan kullanıcılarını teşvik etmektedir. 

Diğer yandan wireless mikrofon olarak da kullanılan cihazlar sahnede ve vokallerde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İstenilen anda değiştirilen müzik ile çok rahat kullanım sunmaktadır. Ayrıca net sesi, berraklığı ve kalitesi ile benzersiz deneyimler yaşatmaktadır. 


Kablosuz Mikrofon

Kablolara bağlı kalmaya gerek olmadan dilediğiniz gibi hareket edebilir, geniş alan özelliklerinden yararlanarak sahne performanslarına manevra kabiliyetleri kazandırabilirsiniz. Kablosuz mikrofon çeşitleri, canlı sunumlar ve stüdyo kayıtları için farklı tasarımlarda sunuluyor.

Konuşma ve iletişim etkinliklerinin yanı sıra müzik ve enstrüman sunumları için de farklı teknik özellikler ile geliştirilen, çok özel mikrofon seçenekleri bulunuyor. Peki, kablosuz mikrofon seçimleri nasıl yapılmalıdır? Fiyatları nasıl belirlenir ve mikrofonların genel özellikleri nelerdir?


Kablosuz Mikrofonlarda En İyi Markalar

Shure, Dünya’nın en iyi mikrofon markaları arasında yer alıyor. Kablolu ve kablosuz mikrofon seçenekleriyle geliştirilmiş modeller sunan firma, çok amaçlı veya fonksiyonel mikrofon seçenekleriyle her alana uygun tasarımlar sunuyor.

Telsiz mikrofon çeşitleri diye de bilinen en iyi kablosuz mikrofonlar, kablosuz mikrofon tavsiyeleri, kablosuz mikrofon telefon, kablosuz yaka mikrofonu tavsiyeleri ve çok daha fazlası onlinesessistemi.com'da.


Kablosuz Mikrofon Nasıl Kullanılır?

Şarj edilebilir şekilde dizayn edilen kablosuz mikrofonlar, kesintisiz 5- 8 saat çalışabilme özellikleriyle alternatif sunar. Kabloya bağlı olmaksızın alıcı cihazla kombinasyon şeklinde kullanılan mikrofonlar, frekans aralıklarına ve alıcı cihaz kanal eşleşmelerine göre çalışır. Hoparlöre iletilen ses, kaynaktan en iyi şekilde iletilmez üzere teknik donanımlar ve özelliklere göre sunum edilir.

Kablosuz mikrofonların özelliklerine göre diyafram seçenekleri, volt özellikleri, şarj edilme süreleri, açma- kapama düğmeleri, müzik veya ses uygulaması özelliklerine, dinamik tasarım seçeneklerine göre değerlendirilmesi gereklidir.


Kablosuz Mikrofonlar Nasıl Seçilir?

Kablosuz mikrofon fiyatları, ürün seçimlerinde etkili olan faktörler arasında yer alır. Marka kalitesi ve güvencesine göre ürün seçimi yapılabileceği gibi teknik özelliklerine, ergonomik ve fiziksel özelliklerine göre de değerlendirilebilir.

Kablosuz mikrofon modellerinde, watt ve volt opsiyonları, frekans yanıtları, filtre ve ızgara özellikleri, titreşim önleyici ve gürültü susturucu kombinasyonları, odaklanma ve performans özelliklerine göre tercih yapılabilir.

Garanti kapsamları, gövde ve kapsül materyalleri, ağırlık ve ebatlarına göre ürünler değerlendirilebilir. Ancak iletişim etkinlikleri, sahne sunumları, stüdyo kullanımları gibi esas etkinliğe göre seçim yapılması önemlidir.


Kablosuz Mikrofon Fiyatları

Kablosuz mikrofon fiyatları noktasında teknik kapasite, markası ve opsiyon seçenekleri belirleyici unsurlardır. Özellikle çekim mesafesi, ses kartıyla kameranıza bağlayıp kamera mikrofonu olarak kullanabilme, stüdyo kayıtlarında direkt ses kartına veya miksere bağlayıp kullanabilme gibi özellikleri ile kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. 

Bu noktada almaya karar verdiğinizde kablosuz mikrofon seti olarak alırsanız yararınıza olacaktır. Çünkü her platforma uygun olarak hazırlanan modeller sizlere büyük avantajlar sağlamaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR