Cami Ses Sistemleri

Ülkemizin %90’ı İslam dinine mensup olduğu için birçok camiye ve ibadet alanlarına rastlayabiliyoruz. Peki, bu alanlarda ses nasıl elde edilebiliyor? Camilerde ses elde edilmesi için gereken şeyler nelerdir? Bu soruların cevabını sizler de arıyorsanız eğer doğru yazıyı okuyorsunuz demektir. Cami ses sistemlerinin birçok farklı dalı mevcuttur. Bu dallar sırasıyla camilerde ses alımı için sizlere özel hazırlanmış hazır paketler, iç hoparlörle yani diğer adı ile ünit hoparlörler, ezan hoparlörler, ezanmatikler, vakitmatikler, el mikrofonları, yaka mikrofonları, mevlit anfileri gibi kategorilere ayrılabilmektedirler. Gelin sizlerle bu kategorileri baştan ayağa teker teker inceleme altına alalım.


Cami İçin Hazır Paketler

Camiler içerisinde ses elde etmek için birçok yardımcı cihaza gereksinim duyulmakta ve bu cihazların tek tek alınması kullanıcılar tarafından fazla maliyetli bulunabilmektedir. Biz de sizler için bu maliyetlerin önüne geçebilmek adına birçok ses sistemi paketleri oluşturduk ve her bütçeden ve büyüklükte camiye uyacak şekilde sizler için sitemizde sıraladık. Bu paketler sırasıyla Plus Paketler, İç – Dış hoparlör paketleri, Minare – Ezan hoparlör paketleri, Profesyonel paketler, Lüx paketler gibi paketlerle sınıflandırılabilmektedir. Siz de bu paketlerden camilerinize uyumlu ve uygun olanları en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmelerle birlikte kolaylıkla satın alabilirsiniz.


Cami Anfileri

Camilerde ses sistemi alımı yapmaktaki en etken cihazlardan birisi de cami anfileridir. Anfi kullanımını gerçekleştirmezsek eğer camilerdeki hoparlörleri çalıştırmamız mümkün değildir. Kullanacağınız hoparlör sayısına ve kullandığınız hoparlörlerin watt değerlerine göre değişkenlik gösterebilen anfi modelleri sitemizde mevcuttur. 4 ve 4’ten az hoparlör kullanımları için trafosuz anfileri tercih etmeniz gerekse de 4’ten fazla hoparlör kullanımlarınız için bu durum tam aksine gelişmektedir. Startech, Westa, Atak ve Lastvoice gibi alanlarına öncü firmaların üretmiş olduğu anfi modellerine sitemizden ulaşabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. 


Cami İç Hoparlör

İç hoparlör denilince akla gelen şey camilerin içerisinde kullanılan duvar tipi kolon hoparlörlerdir. Bunlar siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olup ayrıca da 2 ve 3 yollu hoparlör sistemlerine sahip olabilmektedir. Öncü marka olarak Osawa ve Lastvoice’yi gösterebileceğimiz cami iç hoparlör modellerinde bas ve tiz kombinasyonlarının ne kadar iyi olduğunu kulaklarınızla duyacak ve aldığınız üründen memnum kalacaksınız. Kullanacağınız alana ve camilerin büyüklüklerine göre 4, 5 ve 6 inçlik hoparlör büyüklüklerine sahip olan iç hoparlörler çeşitli fiyatlandırma seçenekleri ile sitemizde sizleri bekliyor.


Ezan Hoparlör

Bu başlık altında incelememiz gereken başlıca cihazların arasında ünit hoparlörler gelmektedir. Bu hoparlörler camilerin minarelerinde ve çevresinde konuşlandırılan alüminyum kazanların içerlerine yerleştirilmesi öngörülen cihazlardır. Kullanılacakları alanlara göre watt değerlerinde değişkenlikleri gösterebilen bu tip hoparlörler 75 watt değerlerden başlayıp 200 watta kadar çıkabilmektedir. 200 watt ünit hoparlör modellerini çok yakında Yonka Müzik farkıyla sitemizde Lastvoice markasının altında bulabileceksiniz. Alacağım hoparlör ömürlük olsun ve kaliteli olsun istiyorsanız eğer bu konuda yardımınıza ünit hoparlör üretmekte öncü bir marka olan Sammi hoparlörler koşacaktır. 75, 80, 100 ve 150 wattlık seçenekleri ile Sammi ünit hoparlörler sitemizde sizleri bekliyor. İmitasyon sitelerle karıştırmayın, Sammi ünitler doğrudan Kore’den ithal olarak stoklarımıza girip siz değerli müşterilerimizle buluşuyor.


Ezanmatikler

Ezanmatik denilince akla gelen cihazlar aslında okul zilleri ile aynı işlevi görebilmektedir. Ondan öncesinde ise daha farklı özelliklerine değinelim. Mesela her Perşembeyi Cumaya bağlayan gece okunması gereken sela, beş vaktinde ezanlarını ayrı ayrı makamlardan okuyan sistem, her makama ayrı bir müezzin sesi ayarlayabilme, sadece plaka kodunu girmenizin bile ezan vakitlerini belirlemekte yeterli olacağı sistemlerden oluşan ezanmatikleri sitemizde bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. 


Vakitmatikler

Eğer çok büyük bir cemaate hitap etmiyorsanız ve 40 50 kişilik küçük mescitlerden birinde görev yapıyorsanız ve yahut ofis çalışanı olup da namaz kılan çalışanlarınıza özel bir namaz kılma yeri yaptırmış iseniz vakitmatikler değişkenlik gösteren boyutları ile sizin için bire bir olarak üretilmektedirler. 38x28 ofis boyu ve 38x58 cami boyu ile satışa sunulan vakitmatikler içerlerine plaka kodunu girdiğiniz an otomatik olarak ezan vakitlerini ayarlayabilmektedir. 


El Mikrofonları

Camilerde en çok kullanılan ses sistemlerinden birisi de el mikrofonlarıdır. Her ne kadar cami hocaları yaka mikrofonlarını tercih etseler de el mikrofonlarının da kullanımı hatırı sayılacak kadar fazladır. Genelde el mikrofonlarında hocaların aradığı kriterlerden birisi sesi iyi algılayabilmeleridir. İşte tam da bunun için tam kardiyoid olan geniş diyaframlı el mikrofonları tercih edilmelidir. Alıcılı olan sistemler her zaman direkt olarak anfiye bağlanan sistemlerden daha yüksek güç ve kalite gösterebilmektedirler. Biz de camilerde kullanılmak üzere Lastvoice ve Hepa Merz markalarının üretmiş oldukları alıcılı mikrofon modellerini ürün gamımızda yer veriyoruz. Bu modellere sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


Yaka Mikrofonları

Gelelim cami hocalarının gözde ürünlerine: yaka mikrofonları. Secdede ve rükûda eğilip doğrulurken hocaların yardımına koşan, ses alımı konusunda kolaylıklar sağlayan, hutbede de kullanışlıkları ile kendisinden söz ettiren ürünlerden olan yaka mikrofonları hem alıcılı hem de bel pedli olarak satılan versiyonları ile sitemizde yer edinmekte ve siz değerli müşterilerimizin beğenilerine sunulmaktadır. Farklı renk seçenekleri ve rüzgâr sesi önleyici süngerleri ile de satılabilen yaka mikrofonlarına sitemizden ulaşabilirsiniz.


Mevlüt Anfileri

Taşınabilir portatif ses sistemleri kategorisinde de ayrıca yer edinen mevlüt anfileri, cenaze merasimlerinde yayın yapmak isteyen ve bu yayını yaparken kullanılan hoparlörleri yanında çanta gibi taşıyabilmeyi isteyen cami hocaları ve imamlar için birebir olan ürünlerdir. Osawa markasının öncülüğünü yaptığı bu kategoride el mikrofonlu, yaka mikrofonlu, headsetli ve ek hoparlör bağlanabilen ekolu ve reverbli ürünleri sitemizden bulabilir ve kolaylıkla satıl alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR