Yaka Mikrofonu

Yaka mikrofonu, birçok kişinin topluluk karşısında daha rahat konuşması ve sesini duyurması için çok önemli bir mikrofon çeşididir. Yaka mikrofonları, dinamik mikrofonlar sınıfındandır. Dinamik mikrofonlarda genel amaçlı kullanım koşullarına daha uygundur diyebiliriz. Bu mikrofonların en sık kullanıldığı alan ise bir sesi kaydetmek ya da sesi kamera mikrofonu yerine bu mikrofon çeşidiyle kayıt yapmaktadır. Bu mikrofon türü, videonuzun ses kalitesi için kilit rol oynar. Bunun sebebi ise, sesi en yakından alan mikrofon türü olan bu mikrofon ses kalitesi bakımından da en iyilerdendir. Bu mikrofon türü genel olarak, akıllı cihazlarda, tiyatrolarda ve haber spikerlerinde çok sık görebiliriz. Buralarda kullanılmasının temel amacı bu mikrofon türünün kolay ve rahat olmasıdır. Yaka mikrofonlarının belli başlı bazı avantajları vardır. Bu avantajlar, bu mikrofon sayesinde ellerimizi rahat rahat kullanabildiğimiz için sunumunuzu veya konuşmanızı daha etkili yapabilirsiniz. Eğer müzik kaydı yapacaksanız bu mikrofonu kullanmanız uygun değildir. Her mikrofon türünün kendine göre kullanım alanı vardır. Ayrıca, daha az dikkat çekeceğinden dolayı, izleyiciler size daha rahat odaklanır. Bundan dolayı da, siz kendini daha özgür ve daha rahat hissedeceğiniz için konuşmanız daha iyi geçer. Bu mikrofon türü sunduğu rahatlık avantajıyla birlikte sahnelerde, camilerde, toplantılarda ve reklamlarda sıkça kullanabilirsiniz. Yaka mikrofonları durumsal olarak değişiklik yapılamayan yerlerde kullanılır. Örneğin, canlı yayında ya da reklam çekimindeki kişiler mikrofon değişemeyeceği için bu yakalarında olan mikrofon aracılığıyla kullanmaktadırlar. Ayrıca, bu mikrofon çeşidini camilerde imam ve müezzinde kullanmaktadır. Uzun kablosu ve yakaya takarak kolaylıkla cemaatle birlikte ibadet yapabilme rahatlığına kavuşmaktadırlar. Toplantılarda ise, büyük bir toplantı salonundaysanız sesinizi duyurmak amacıyla bu mikrofonu kullanmaya ihtiyacınız olabilir. Ek olarak, toplantı da yabancı konuklarınız varsa, çeviri yapan kişinin de kullanarak kolaylıkla sesini duyurarak iletişime kolaylıkla geçebilirsiniz.

 

Kablosuz Yaka Mikrofonu

Kablosuz yaka mikrofonu, kablo bağlantısı olmadan özgür bir kullanım imkanı bulmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiştir. Wirelles yapısı sayesinde herhangi bir bağlantı olmadan uzak bağlantı sayesinde kablosuz kullanılan bu mikrofonlar, telsiz yaka mikrofonu diye de bilinmektedir. Genellikle toplantı salonları, okullar, tiyatrolar ve camilerde kullanılan bu yaka mikrofonu modeli, hem ses kalitesi olarak üst seviye de hemde kullanım kolaylığı olarak diğer seçeneklerden daha avantajlıdır. Kablosuz yaka mikrofonları da kendi içerisinde bir kaç çeşite ayrılmaktadır. Bazı modellerde frekans değiştirilebilsede bazı çeşitlerde sabit frekans özelliği bulunmaktadır. Kablolu modellere göre daha özgür ve konforlu bir kullanım sunduğu için bir çok kullanıcının kablosuz yaka mikrofonu tercih ettiğini söyleyebiliriz. 

 

Youtuber Yaka Mikrofonu

Teknoloji ve internet dünyasının gelişmesiyle birlikte yeni eğlence tarzları, yeni kültürler ve hatta yeni meslekler ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi de videonun öneminin artmasıdır. Birçok kişi günlük yaşamında neler yaşadığını, oynadıkları oyunların videolarını ve farklı içeriklerle video çekip Youtube mecrasına bu videoları yüklemektedirler. Bu videoların kaliteli ve güzel olması için mikrofon kullanılmaktadır. Bu mikrofonlarda Youtuber yaka mikrofonu diye adlandırılmıştır. Youtuberlar ilk başlarda bu mikrofonlar olmadan yayın yapmaya başlarlar ama zamanla piyasada tutunmayı ve büyümeyi başaran Youtuberlar bu mikrofonları kullanarak videolarını daha kaliteli yapabilmektedir. Genel olarak özelliklerinden bahsedecek olursak, Youtuberlar tarafından tercih edilmesinin sebebi ses kalitesinin eşsiz ve kusursuza yakın olmasıdır. Ayrıca, teknolojik cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmasıdır. Her alanda da kullanılabilen bu mikrofon türü size hem açık alanda hem de kapalı alanlarda çekim yapabilme fırsatı sunar. Canlı yayınlarda, video çekimlerinde ve bazı telefon görüşmelerinde kullanıldığı için genellikle 6 metre kablo uzunluğuna sahiptir. Jak girişli kablosu aracılığıyla herhangi bir yazılıma ve kurulma gerek olmadan kolaylıkla ve hemen kullanabilirsiniz. Youtuber yaka mikrofonları, yaka mikrofonları arasında en kaliteli ve en iyi performansı olan türüdür. Bu mikrofon türü, consender tipi mikrofonlardandır. Çoğunlukla 3.5mm jak ve stereo girişiyle, 20 gram ağırlığında tasarlanmaktadırlar. Dijitalleşen dünya göz önünde bulundurulduğunda çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki bir çok kişi youtuber olmak için kolları sıvamıştır. Bu noktada youtuber yaka mikrofonu da oldukça önem kazanmaktadır. 

 

Kablolu Yaka Mikrofonu

Kablolu yaka mikrofonu, kablo bağlantısı ile mikrofon girişine bağlanan yaka mikrofonu modelidir. Kablolu modelleri diğerlerine göre daha ekonomik ve kompak bir yapıya sahiptir. Ergonomik yapısı sayesinde hem cebinizi yakmaz hemde performans sağlar. Ortalama 5-6 metre kablosu bulunan bu ürünler, klips sayesinde gömlek ya da elbisenin yaka kısmına takılır. 

 

Yaka Mikrofonu Fiyatları

Yaka mikrofonu fiyatları, piyasa da çok değişken fiyatlara sahip olmayan bir mikrofon türüdür. Ayrıca, diğer mikrofon türlerine göre daha uygun fiyatlılardır. Sizin cebinizi düşünür ama bu mikrofon türünün modellerinde fiyat yükseldikçe performans artmaktadır. İstediğiniz performansa göre 150 ila 1500 lira fiyat aralığında değişmektedir. Bu mikrofon türünden alacaksanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Örneğin, frekans değerleri -12 ila -6 dB arasında olursa son derece iyi bir performans almış olursunuz. Ayrıca, kullanacağınız cihazla uyumlu olup olmadığından emin olmalısınız. Bir diğer önemli detay ise, kablolu ya da kablosuz seçeneğinden size uygun olanı seçmelisiniz. Kablosuz olanlar, diğerlerine göre daha pahalı olabilir ama en çok tavsiye edilende kablosuz yaka mikrofonlarıdır. Bunun sebebi ise, kullanımı daha rahat olması, daha şık gözükmesi, diğerlerine göre daha gelişmiş olması, ses aralıklarının genel olarak istenilen aralıkta olması kablosuz yaka mikrofonlarını vazgeçilmez kılıyor. Yaka mikrofonu modellerine örnek verecek olursak, Akg C417 PP modelini örnek verebiliriz. Bu mikrofon modeli, piyasanın en iyi mikrofonlarından birisidir. Zamanında canlı yayınlarda sesin pürüzlü olması, sesin karşı tarafa iletilememesi ve yaka da hoş durmayan bir görüntü sunan yaka mikrofonları mevcuttu. Ancak, Akg C417 PP modeli bu sorunların hepsini çözmektedir. Bu modeli, konferanslarda, sunumlarda ve canlı yayınlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sese duyarlılığı çok gelişmiştir ve ergonomik gövde tasarımından dolayı sahne de veya herhangi bir yerde kıyafetinizle uyumlu bir şekilde taşıyabilir ve kullanabilirsiniz. Son olarak da, kablolu ve kablosuz modelleri de olan Akg C417 PP mikrofonu siz kullanıcılar için biçilmiş kaftandır. Bu mikrofon modeli ve bunun gibi birçok yaka mikrofon modellerini güvenilir alışveriş ve canlı desteğiyle birlikte www.yonkamuzikmarket.com internet sitesinden gönül rahatlığıyla göz gezdirip, edinebilirsiniz.

 

Yaka Mikrofonu Tavsiye

Yaka mikrofonu çok fazla kullanışlı olduğu için çoğu firma tarafından üretilmektedir. Firmamız tavsiye edilen ve önerilen yaka mikrofonlarını satışa sunmuştur. Bu üretilen yaka mikrofonları ise bağlantı şekline göre ve boyutlarına göre farklılıklar göstermektedir. Fiyat farkları zaten bunlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kullanıcılar tarafından en çok dikkat edilen özellik ise kalite ve performanstır. Lastvoice firması yaka mikrofonu açısından en önemli üreticilerden bir tanesidir. Kendine ait bir internet sitesi vardır ve bu site üzerinden satış yapmaktadır. Bunların dışında Onlinesessistemi.com üzerinden yaka mikrofonu çeşitlerini inceleyebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR