Dijital Piyano

Dijital piyano, elektronik alt yapı ve teknik donanımlara sahip olarak dizayn edilmiş olan yüksek ses performansları ile kullanıcılarına fonksiyonel özellikler imkanı veren üretimsel olarak akustik piyanolara farklı bir seçenek olarak bu yönde farklı donanımlar eklenerek hem çalınım faaliyetleri hem de ses üretimi çalışmaları sağlayan bir tür elektronik klavye olarak nitelendirilmektedir. Yapısında bulundurduğu teknik donanımlarla kullanıcılarına aslında bir anlamda akustik piyano özelliğine sahip bir piyano hissi verirken, fakat bu hissin tam olarak karşılığı olmamakla birlikte farklı yapıdadırlar. Dijital piyanolar yapı donanımlarında bulunan stereo özelliğe sahip güçlü hoparlörler ile tiz ve bas seslerin sağlanmış olduğu woofer ve tweeter özelliğinde olan hoparlörler bulundurmaktadırlar. Stil tavsiyecisi ile istenilen stilin menü ekranından aramadan bulunmasına yardımcı olurken, söz ve notaların ekran donanımı ile ekranda görülmesini sağlamakta ve böylelikle nota sehpası ihtiyacını da ortaya kaldırmaya bir seçenek sağlamaktadır. Farklı özellikteki tonlara sahip olan awm stereo sampling donanımları sayesinde gerçek manada bir ses özelliğini sunmakta olan dijital piyanolar damper pedal ile yarı-damper efekti aracılığı ile nüans ölçütlerinde bir kontrol özelliği sunmaktadırlar. 

Dijital alt yapıya sahip piyanolar akort edilme noktasında da fonksiyonel özellikleri ile akort etme sorununu donanım özellikleri sayesinde çözmektedir. Akort edilmesine gerek kalmadan her an bir icra edilme olanağı sağlamaktadır. Kullanışlı olan bu piyanolar rahat bir performans imkanı sağlayarak böylelikle başlangıç seviyesinde önemli bir adım olmakta ve tercih edilmektedirler. Usb giriş özellikleri aracılığı ile dijital verilerin yüklenmesi ve alınması imkanını sunan bu cihazlar böylelikle veri transfer işlemlerinin de gerçekleşmelerine büyük bir kolaylık ve fayda sağlamaktadırlar. Müzikal açıdan önemli olan bir diğer donanım olan Aux-in donanım girişleri sayesinde de müzik performanslarının kulaklıkla icra edilmesini ve dinlenilmesini sağlamaktadırlar. Böylelikle aynı zamanda gürültü olmadan kulaklık yardımı ile çevre rahatsız edilmeden müzik performansları sergilenebilir. Kayıt etme özelliği sayesinde kayıt işlemleri gerçekleştirilirken, dual voice özelliği sayesinde de ile de aynı zaman içerisinde iki enstrümanın duyulması sağlanır. Sonuç olarak artık dijital piyanolar gerçek bir piyano kullanımına yakın bir his sunarlarken ses kontrol özellikleri, kulaklık ile müzikal performansları gerçekleştirebilme, performansların kayıt edilmeleri, enstrümanların seslerinin kullanılmaları noktasında fonksiyonel olarak kolaylıklar sunmaktadırlar. Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile birlikte farklı yapı ve teknik özelliklere sahip müzik aletleri de bu yönde üretilme ve kullanılma imkanı bulmuşlardır.


Dijital Piyano Fiyatları

Dijital piyano fiyatları, gelişen ve değişen teknolojik çalışmalar ile birlikte dijital piyano ve dijital donanımlı müzik aletleri üretimi yapan firmalarla doğrudan doğruya ilişkili bir şekilde farklılıklar göstermekte ve değişmektedirler. Müzik enstrümanları üretimi yapan markaların müzik aletleri özelinde farklı marka ve model üretimleri yapmasıyla beraber birçok cihazda olabilecek olan ürün çeşitliliğini de beraberinde getirmiştir. Dijital piyano alanında birden fazla üretici firmanın bulunmuş olması bu özelliğe sahip piyanoların fiyat aralıklarının her bütçeye uygun olabilecek şekilde makul seviyelerde seyretmesini sağlamıştır. İşte tam da burada oluşan rekabet neticesinde farklı birçok marka ve model meydana çıkmıştır. Dijital donanım sahip olan bu elektronik donanımlı enstrümanların garanti seçenekleri sağlayan güvenilir firmalardan temin edilmeli olup bu sayede temin edilecek olan ürünlerin ilerleyen süreçlerinde zorluk yaşanmaması için bu önlemlerin alınması ile birlikte birçok sorunun önüne geçilebilir. Eğer farklı bir piyano deneyimi yaşanmak isteniyor ise dijital donanıma sahip olan piyanolardan kullanışlı bir biçimde faydalanarak bu manada elektronik donanıma sahip dijital piyanonun özelliklerinden farklı müzik çalışmaları ve performanslarını elde edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR