Okul Amfisi Nedir?

Okul anfileri kategorisi altında okul seslendirmesinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış anfi modelleri bulunmaktadır. Okul için tasarlanan okul anfisi sayfamızda okul iç ve dış ses sisteminde kullanılan okul amfileri bulunur. En kaliteli ve en ucuz okul anfisi fiyatı kolay ödeme seçenekleri ile www.onlinesessistemi.com adresinde sizlerle. Amfi asıl adı amplifikatör’dür. Ancak Türkçe ismi amfidir. Amfilerin transistörlü ve lambalı vb. gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Amfiler bir anlamda yükselteci olarak da diyebiliriz. Çünkü gelen sesin enerjisini yükselterek ses sistemine iletir ve bu sayede daha iyi performans alınır.

Amfilerin genel kullanım alanları ise genellikle büyük çapta ki organizasyonlardır. Bu organizasyonlarda ses seviyesini yükseltmek gerekmektedir. Ortamın kalabalık oluşu ve dış mekanlar da yapılmasından dolayı. Sesin yükseltilmesi gerekli teknik özelliğe sahip olmayan amfilerde ses çıkışı pürüzlü ve net olmayacaktır. Bu da eğlenmek isteyen veya sizi dinlemek isteyen kişileri hayal kırıklığına uğratacaktır. Bu sebepten dolayı almak istediğiniz amfinin teknik özellikleri çok önemlidir.


Amfi Çalışma Şekli

Çalışma şekline örnek vermek gerekirse eğer gitardan gelen sinyali preamp bölümüne uğrar ilk olarak. Preamp bölümünde daha önceden belirlemiş olduğumuz ses seviyesine bağlı olarak Gain, Drive, Input dan geçerek belirlemiş olduğumuz ses düzeyine yükseltilir. Preamp katında şekillenen sinyal, poweramp katına aktarılır. Poweramp de ise preamp da işlenen ses düzeyini yükseltmektir. Bu yükseltilen ses kabine gönderilerek kabin içindeki hoperlöre aktarılır ve dışarıya ses aktarılmış olur.

Amfilerin bir çok teknik gereksinimleri de bulunmaktadır. Bunun için kullanılan ekipmanlar ile beraber amfinin yanı sıra ses sisteminin de uyum içerisinde çalışabilecek teknik özellikleri gerekmektedir. Bu gereksinimleri karşılamadığınız durumlarda sorunlar çıkabilir, çalışmayabilir sistem. Bu da istenmeyen durumlar arasındadır. 


Okul Amfi Ses Sistemi

Otomatik kullanım özelliği bulunan bu amfiler ayarlanabilir ders programları gibi bir çok ek girişe izin veren modüllere göre tasarlanmaktadır. 100 yıllık programlama yapılabilme imkanı veren kapasitesi ile tasarlanan amfiler, her güne ve her derse veya her saate göre ayarlanabilmelerine imkan vermektedir. Okullar da ders giriş zili, öğretmenler zili, teneffüs zili gibi bir çok şeyi otomatik olarak yapmasına olanak sağlayan okul amfileridir. 


Okul amfileri taşınabilir sistem özellikleri ile beraber hafif tasarımı ile de kullanım kolaylığı sunmaktadır. Bir çok bağlantı özelliği de bulunmaktadır. Bunlar; bluetooth, ses kartı, mp3 bağlantı, akıllı cihazlar veya flash bellek gibi bağlantılara olanak sağlamaktadır. Bu sayede törenlerde veya zil için binlerce seçeneği bulunabiliyor. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR