Masa Mikrofonu

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte müzik sistemlerinde birçok değişimler yaşanmaktadır. Bu ürünlerden biri olan mikrofon, her açıdan kullanıcılarına büyük avantajlar sağlamaktadır. 1876 yılında icat edilen mikrofon icat edildiği günden itibaren pek çok gelişim göstermiştir. Özellikle günümüzde ise teknolojinin de yardımı ile çok farklı boyut kazanmıştır. 

Bu boyutlardan biri olan masa mikrofonu kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır. Dahası birçok platformda kullanılan bu ürünler, önceden elde tutulup kullanılırken şimdilerde ise masa mikrofonu olarak da entegre edilmekte ve kullanıcıya yönelik masa mikrofonları yapılmaktadır. 

Mitinglerde, kongre merkezlerinde, canlı sahne performanslarında sıklıkla kullanılan mikrofon standları, tercih edilmesinin en büyük nedeni, kullanıcıya sınırsınız özgürlük olanağı sağlamasıdır. Çünkü icabında sahnede veya mitinglerde kalabalık olmakta,  konuşmacılar ve sanatçılar ise o sırada yoğun olduklarından dolayı mikrofon ile uğraşmak istememektedirler. İşte bu noktada masa mikrofonu devreye girerek bu sorunları ortadan kaldırmaktadır. 


Işıklı Mikrofon

Günümüzde masa mikrofonları teknolojinin de yardımı ile sürekli gelişim göstermektedir. Bu noktada farklı özellikler ve teknik kapasiteler ile kullanıcıya yönelik avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan biri olan ışıklı mikrofon modelleri benzersiz özellikleri ile birçok platformda kullanılmaktadır. Özellikle üzerinde bulunan kontrol düğmelerini görmenize yardımcı olan ışıklandırması ile rahat bir kullanım olanağı sağlamaktadır.

Diğer yandan ışıklı mikrofon modellerinin avantajlarında, akustik ortamda konuşma anlaşılırlığı üst düzeydir, her mikrofonda tutarlı bir sese sahip olması, düşük ve doğal sesi, yüksek izolasyon olduğunda çok yönlü olması, frekansta bağımsızlık yönü olması ve özel zarif tasarımlar ile tercih edilmektedir. 


Kürsü Mikrofonu

Global dünyada hemen hemen her platformda kullanılan kürsü mikrofonları, teknik özellikleri ve teknik kapasiteleri ile de tercih edilmektedir. Milletvekilleri, başbakanlar, vali gibi devlet adamlarının dahi tercih etmiş olduğu bu ürünler her açıdan rahat kullanım olanağı sağlamaktadır. 

Ses, müzik ve iletişim etkinlikleri uygulamaları için değişik modellerde üretilmekte olan modeller, kablosuz yada kablolu olarak kullanım sahalarına opsiyonlar sunmaktadır. 

Okul törenlerinde, konferanslarda, toplantılarda kullanılan kürsü mikrofonları genellikle organizasyonlarda da kullanılır. Ayrıca kürsü mikrofonları gişelerde de  de bas konuş özellikleriyle kullanılmaktadır. 


Kürsü Mikrofonu Özellikleri

Kürsü mikrofonu özellikleri noktasında ise tam bir kullanıcı dostudur. Hadi gelin biraz inceleyelim. Genellikle toplantı mekanlarında kürsü üzerinde kullanılan ürünler sesi uzaktan algılayabilmektedir. Zemin tabanına entegre edilen  şok montajı, hız dengeleyici mikrofon patlama çubuğu, modüler esneklik, özel zarif tasarım, yumuşak ve düzgün eksen dışı bir frekans tepkisine sahip, ani frekansa bağlı tepe noktaları ve dipler olmadan çok daha izole olmasını sağlaması gibi özellikleri kullanıcıya benzersiz deneyimler yaşatmaktadır. 

Diğer yandan düşük gürültü ve yüksek hassasiyet sağlaması, akustik ortamdan bağımsız olarak maksimum konuşma anlaşılırlığı ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Doğrusal bir tepki, düşük bozulma sağlaması ve son derece geniş bir dinamik aralık ile her ortamda harika ses çıkarmaya olanak sağlamaktadır. Bu arada masaya dokunan insanlardan gelen titreşimlerin yanında odaya giren ve çıkan insanlardan yankılanan sesleri etkilememesini de sağlamaktadır. 


Masa Mikrofonu Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim

Masa mikrofonu tercih ederken dikkat edilecek en önemli unsurlardan biri teknik özellikleridir. Bir diğer ise nerede kullanacaksanız oraya göre ürün seçimi yapılmalıdır. Örneğin açık alanda kullanacaksanız okul törenleri gibi yerlerde ona göre ürün seçimi yapılmalıdır. Çünkü ses açıkta dağılacağından duyulmayabilir, dahası konuşmacı konuşma yaparken sesi uzaktan alması da o denli önemlidir. Mesela, 400 - 800 mHz çalışma frekansları, sesi uzaktan alabilme gibi ürün tercih etmenizde fayda vardır. 

Kongre merkezlerinde, kongrelerde kullanacaksınız ise kapsül özellikleri kalite seviyeleri spiral boyu çok önemlidir. Ayrıca ding dong özelliği olması da buralar için çok uygundur. Tuş özelliği olması da rahat kullanım olanağı sağlayacaktır. 


Masa Mikrofonu Fiyatları

Masa mikrofonu fiyatları noktasında teknik özellikleri, markası ve bol opsiyonlu olması belirleyici unsurlardır. Özellikle konuşmacının konferans sistemi aracılığıyla yüzlerce kişiye mesaj iletmesi ile mikrofon en iyisi olmalıdır. Arka plan gürültüsünün bloke edilmesi de çok önemlidir. Bu arada empedans, hassasiyet oranlarına göre de değişkenlik göstermektedir. 

Bu noktada karar verirken ilk olarak kullanacağız alanı iyi belirleyin sonra da ürünlerin teknik özelliklerine ve markasına dikkat ederek seçimler yapın, bu çok daha yararınıza olacaktır.

 

Kürsü Mikrofonu, Masa Mikrofonu

Kürsü mikrofonu kategori başlığı altında masa üzerine uygulanarak kullanılan en iyi masa mikrofonları ding dong ve ışıklı seçenekleri sizlerle buluşuyor. En ucuz fiyat garantisi ile kürsü mikrofonu seçenekleri kolay ödeme yöntemleriyle www.onlinesessistemi.com' da. En ucuz kürsü mikrofonu fiyatları burada. Ses sistemleri günlük yaşantıda çok fazla kullanılmaktadır. Hayatımızın hemen hemen her yerinde ses sistemleri ile karşılaşırız. Fakat ses sistemleri günümüzde bilmeyenler açısında çok farklı yorumlanmaktadır. Ses sistemleri en basit malzemeyi bile içerisinde bulundurmaktadır. Mikrofon, hoparlör ve kablolar ses sistemlerini oluşturan parçalardır. Fakat bu parçalar içerisinde en önemli olanı ise mikrofondur. Çünkü asıl kullanılan parça mikrofondur. Mikrofonu kullanmak için yani sesimizin duyulması için hoparlöre, hoparlör ile mikrofonu birbirine bağlamak için ise mikrofonun türüne göre kablo ya da Bluetooth bağlantısına ihtiyaç duyarız. Mikrofonlar kendi içerisinde kablolu mikrofon ve kablosuz mikrofon olarak ikiye ayrılır. İçlerinden en uzun süredir kullanılan ise kablolu mikrofonlardır. Fakat teknolojinin gelişmesi ile beraber artık kablosuz mikrofonlar ortaya çıkmıştır. Mikrofonlar içerisinde en çok kullanışlı olan mikrofonlar ise kürsü mikrofonu ve masa mikrofonudur.


Kürsü Mikrofonu

Kürsü mikrofonları diğer mikrofon çeşitlerine göre daha kullanışlı ve daha profesyonel bir görünüme, kullanışa sahiptir. Çünkü genellikle büyük toplantılarda ve hatta meclis kürsüsünde kullanılan bir mikrofon çeşididir. Kullanışı oldukça basittir. Kullanmak istediğiniz zaman yapmanız gereken tek şey üzerinde bulunan düğmeye basarak mikrofonu aktif hale getirmelisiniz. Böylece mikrofon kullanıma hazır hale gelir. Ayrıca mikrofon üzerinde bulundurduğu ışık sistemi ile aktif olduğu zaman yeşil, kapalı olduğu zaman da kırmızı ışık yanar. Konuşma yapacak kişi mikrofonu kendisine göre ayarlayabilir. Bu gibi özellikler göz önünde bulundurulduğunda kürsü mikrofonlarının ne kadar kullanışlı olduğu görülür. Kürsü mikrofonları için Onlinesessistemi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Mikrofon çeşitleri içerisinde en çok yerde kullanılan mikrofon çeşidi masa mikrofonudur. Çünkü günlük hayatta okulda, salonlarda, konserlerde her zaman masa mikrofonu çeşitleri kullanılır. Masa mikrofonları kullanılacağı yere göre ve o yerin kaç yıllık olduğuna göre özenle seçilir. Çünkü ses kuvveti oldukça fazladır. Onlinesessistemi.com sitesi üzerinden masa mikrofonu çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Kullanmak istediğiniz yani size uygun olan mikrofon çeşidini bulur ve satın alabilirsiniz. Bu site üzerinden yapmış olduğunuz satın alma işleminde taksit yaptırabilirsiniz. Ayrıca almış olduğunuz ürünler iki yıl garantilidir ve ücretsiz kargo vardır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR