Megafon

İlkel çağlarda dumanla insanlara işaret verme, dikkat çekme yada sesini duyurma, orta çağlarda güvercinle haberleşme yaparak sesini duyurma, günümüz modern çağda ise insanlara tabi teknolojinin de yardımı ile megafon ile sesini duyurma gerçekten de iyi ki modern çağdayız. Büyük kitlelere hitap ederken ve zorlu koşullarda sesinizi duyurmaya çalışırken geçmişten günümüze kısa bir yolculuk yaptık. 

Teknolojinin bu noktada bize sunmuş olduğu cihazlardan biri olan megafon aslında ne kadar da önemli bir ürün olduğu ortadadır. Bilindiği üzere birçok kullanım alanına sahip olan cihazlar, çok fazla yerde de kullanılmaktadır. Özellikle toplu alanda konuşma yaparken,  mitinglerde, yada çok uzak bir yerden bir yere seslenirken ve benzeri sahalarda kullanılabilmektedir. 


Megafon Nedir?

Megafon, temel niteliğinde sesi büyütmek için kullanılan bir araçtır. Koninin ucu ağza yaklaştırılıp, ses koninin yüzlerine çarparak yansımaktadır. Belirli bir topluluğu yönlendirmek için kullanılan elde tutulan veya taşınabilir, koni şeklinde akustik bir cihazdır. 

Günümüzde teknoloji ile birlikte çok daha fazla gelişim kaydetmiştir. Özellikle günümüzde elektrikli megafonlar yada da şarjlı megafonlar kullanılmaktadır. Genel olarak farklı reklam işlerinde, askerlikte, gemicilikte ve bunun gibi toplu alanlarda kullanılmaktadır. 


Megafon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim

Megafon seçerken ilk olarak kullanacağız alanı iyi belirleyip ona göre seçim yapmanızda yarar vardır. Teknik özelliklerinde, yaklaşık 1 kilometreye kadar kapsam alanı sunar. Ayrıca mp3 çalarlı, şarjlı olması gibi özellikleri de kullanım açısından büyük kolaylıklar sunmaktadır. 

El megafonu, mini megafon gibi modelleri de taşınabilirlik açısından çok konforlu kullanım sağlamaktadır. Diğer yandan 50 Watt gücünde üretilen megafonlar ses kalitesi açısından da performans odaklıdır. Genel olarak 1800 mAh batarya ile kullanılmaktadır. Ses kayıt açısından da benzersiz özellikler sağlayan cihaz yaklaşık olarak 120 saniye kayıt kapsamı sağlamaktadır. Ayrıca usb, sd kart, aux teknik özellikleri ile de rahat olarak kullanmanızı sağlar. 

Sirenli el megafonları ve çanta tipi megafonlar da kullanıcılarına farklı opsiyon seçenekleri sağlamaktadır. El tipi olarak dizayn edilen ürünler, lityum batarya kullanımlarıyla 3,7 V çalışma voltajları sunan ürünler tercih edilmektedir. Diğer yandan ise genel olarak 30 W opsiyonunda imal edilen çanta tipi şarjlı megafon modelleri de rahat kullanımı ile tercih edilmektedir. 


El Megafonu

Ses konusunda hakimiyet sağlamak, her zaman önemli bir unsur olmaktadır. Bu yüzden de sesin üzerinde işlem yapmak için ses sistemlerine veya bağımsız araçlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bu anlamda daha uzağa sevk edilmesi ve sesin dağılmadan kullanılması için, el megafonu sıklıkla tercih edilmektedir. Bununla beraber profesyonel bir tasarımın olması, aynı zamanda elektronik bir aletin teknolojik olarak ileri seviyelere gelmesini sağlamaktadır. El megafonları teknik donanım olarak basit yöntemlerle üretilmektedir. Bu yüzden de teknik özellikler arasında farklı modellerle aşırı büyük uçurumlar söz konusu değildir. El megafonları incelenirken, öncelikle üretiminde kullanılan malzemelere dikkat edilmesi gerekilir. Ardından ise el mikrofonlarının malzeme kalitesiyle beraber ortaya çıkan ses performansına dikkat edilmesi lazımdır. Özellikle şarj edilebilir unsur, her zaman el megafonlarının daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Çünkü iyi bir megafonun çalıştırmak için her zaman bir elektrik güç ünitesi bulmak biraz zor olacaktır. Gücü ve teknik ayrıntıları daha detaylı bir şekilde Onlinesessistemi.com üzerinden daha verimli araştırılabilir.


Megafon Modelleri

El megafonları, Onlinesessistemi.com üzerinden rahatlıkla satın alınabilir. Fakat bunun için öncelikle el megafonunun kullanılacağı alanın seçilmesi gerekir. Çünkü her megafonun diğerlerine göre farklı özellikleri olacaktır. Siren özellikleri ve farklı ekolayzır ayarları, birbirinden ayıran önemli unsurların başında gelir. Bununla beraber kullanılan malzemenin kalitesine göre ise el megafonu kullanma kalitesi standartlarında farklılık oluşacaktır. Özellikle profesyonel bir şekilde istenilen alanda ses hakimiyeti kurmak, Onlinesessistemi.com adresinden alınacak kaliteli ve ucuz el megafonları sayesinde çok daha kolay bir işlemdir.Megafon Fiyatları

Megafon fiyatları noktasında ise teknik özellikleri ve markası belirleyici olmaktadır. Teknik özelliklerinde usb, watt, voltaj ve mp3 özelliklerine göre de fiyatında etkili olan unsurlardır. Megafonlar ağırlıklarına, ses performansına göre de değerlendirilmektedir. 

Bu noktada cihazı alırken kullanacağınız alanı iyi belirleyip ona göre de megafon seçimini yapabilirsiniz. Özellikle kayıt özellikleri, teknik opsiyonları işinizi çok daha kolaylaştıracaktır.


El ve diğer megafon türlerinin üretiminde kullanılan malzemenin kalitesi ve teknik donanım, aslında megafon modellerindeki fiyat farklılıklarını meydana getiren ana unsurlardır. Bunun yanında megafonların fiyatları, her zaman Onlinesessistemi.com üzerinde en ucuz ve en kaliteli şekilde bulunacaktır. Onlinesessistemi.com üzerinden megafon satın almak isteyen müşteriler, öncelikle kredi kartlarına herhangi bir vade veya ek masraf olmadan taksitle alışveriş yapacaklarını bilmelidir. Aynı zamanda ücretsiz kargo ve 2 yıllık garanti de site tarafından müşterilere sunulur. 

₺296,40 KDV Dahil
₺421,20 KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
₺677,12 KDV Dahil
₺1.014,00 KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺273,00 KDV Dahil
₺312,00 KDV Dahil