Kulaklık

Merhabalar! Bu yazımızda sizlerle kulaklıklara geniş kapsamlı olarak değineceğiz. Kulaklıkların aslında tarihçesine bakıldığı zaman 20.yüzyılın başlarından geriye gidemediğini göreceksiniz lakin yine de günümüze kadar çok da sağlam bir şekilde gelebilmeleri göz ardı edilemez. Kulaklıkların birçok çeşidi vardır ve bu çeşitler kullanıldıkları yerlere göre değişkenlik gösterebilirler. Değişkenlik gösterdikleri şeyler marka, model, özellik ve fiyat bağlamında olabilmektedir. Kulaklıklar wireless, bluetooth ya da jak girişi ile akıllı telefonlarınıza, dj kabinlerine ve yahut da enstrümanlara bağlayabileceğiniz ve bağladıktan sonra kulağınıza takıp sesi dinleyebileceğiniz aletlerdir. Böylelikle topluluğun içerisinde kimseyi rahatsız etmeden dilediğiniz müzikleri sadece kendiniz duyacağınız şekilde dinleyebilirsiniz.


Kulaklık Fiyatları

Kulaklıkların kullanıldıkları alanlara göre özellik, marka, model ve fiyat bağlamında değişkenlik gösterebildiklerini söylemiştik ama kullanıcılar için bunlardan en önemlisi fiyat konusudur. Örneklendirecek olursak eğer ben normal bir müzik dinleyicisiyim, günlük 3-5 şarkı dinler çıkartırım kulaklığı diyenlerdenseniz 50 TL bandında bile sizin için kulaklıkların olduğu bir gerçek. Mesela bir dj’siniz ve dj kabini kullanırken kabine takıp müziği lezizce dinleyebileceğiniz bir kulaklık istiyorsunuz, kulaklık seçimleriniz bu bağlamda değişeceği için 500 TL bandından başlayarak 10.000 TL bandına kadar kulaklık fiyatlarına erişebilmeniz mümkün. Müzik dünyasına atılmak isteyen ve evindeki stüdyosunda kayıtlar yapan biriyseniz sizler için üretilmiş olan stüdyo referans monitör kulaklık modellerine bakmalısınız ki bunların fiyatları da 200-300 TL bandından başlayarak 3.000 TL bandına kadar yükselebilmektedir.


Kulaklık Markaları

Bildiğimiz üzere kulaklık dünyasında birçok üretici firma kendi modellerini satışa sunmaktadırlar. İsim verecek olursak eğer öncü firmalardan; Audio Technica, Behringer, Beyerdynamic, AKG, Harman, Marshall, Sony, Panasonic, Philips vb. şekilde bunları çeşitlendirebilirsiniz. İsimlere bakar mısınız? AKG ve Harman grubu… Bu müzik ve ses sistemi devleri günümüzde BMW, Range Rover, Jaguar, Land Rover, Mercedes gibi dev araba markalarının bile iç ses sistemlerini üretebilmektedirler. Sony denildiği zaman akan sular durur hem. Elektronik anlamda her kulvarda yarış edebilen ve kendisine rakip tanımayan bu markanın kulaklıklarında ki hertz aralığını sunabilen bir muadil firma daha yok. Marshall mesela, geçmişten bugüne kadar müzik sistemlerinde, enstrümanlarda ve anfilerde gösterdiği üstün başarıyı kulaklıklarında da gösteren ünlü firmanın en beğendiğimiz kulaklık tasarımlarına sahip olduğunu ve her daim elit, şık bir görünümü kullanıcılarına sunduğunu belirtmeden geçmeyelim.


Büyük Kulaklık

Büyük kulaklık denildiği zaman akla gelen tek kulaklık modeli kulak üstü kulaklık modelleridir. Kulakları tam olarak kapatan yapıları ile kullanıcılarla dünya arasındaki soyutluğu kazandıran ve müzik dinleyicilerine eşsiz bir deneyim sunan bu kulaklıkların çeşitli dezavantajları da yok değil. Örneğin, saatlerce kullanımlarda kulaklık yastıklarının ve kulaklığın kafayı çok iyi sarması önemli. Bunun için ortopedik kulaklık yastıkları kullanan kulak üstü kulaklık modellerine yönelmenizi öneriyoruz. Peki, kimdir kulak üstü kulaklık üreticilerinin başlıcaları? Buna örnek olarak Sennheiser ve Audio Technica modellerini gösterebiliriz. En uygun modellerinden en pahalı modellerine kadar kaliteden ödün vermeyen tasarımları ve ortopedik kulaklık yastıkları ile kafa bantları ile kulak üstü kulaklık olmanın hakkını veren tasarımlarıyla büyük kulaklık kullanıcılarının yani kulak üstü kulaklık sevenlerin beğenisi toplamış ve günümüze kadar kalite vizyonlarını bozmadan gelebilmişlerdir.


Stüdyo Kulaklık

Eğer evinizde kendinize özel bir stüdyonuz var ise ve kendi çapınızda müzikler yapıyorsanız ya da kocaman bir müzik stüdyosunda albüm dolduran bir kullanıcıysanız hiç fark etmeksizin ihtiyacınız olan kulaklık modelleri stüdyo kulaklıklardır. Kullandığınız zaman duyacağınız sesleri en yalın halleriyle direkt olarak sesin karakteristiğine göre iletebilen ve stereo özelliğe sahip olan bu kulaklıklar stüdyo kullanımları için birebirlerdir. Mesela bir müzik dinleyeceksiniz diyelim, müzikteki orkestra ikiye bölünmüş ve sağda ayrı enstrümanlar solda ayrı enstrümanlar çalıyor diyelim, işte stüdyo kulaklıklar bunları birbirinden ayırarak sağ ya da sol kulaklara göre sesi iletebilen kulaklık modelleridir.


Ucuz Kulaklık

Kulaklık kullanıcılarının en çok önem verdiği etkenlerden birisi fiyattır demiştik. Yüksek meblağları kulaklıklara ödeyenler olduğu kadar ucu ve uygun fiyata istediğini bulmaya çalışan kulaklık kullanıcıları da mevcuttur. Biz size bu konuda en iyi ürünleri piyasaya sunan Panasonic ve Philips markasını öneririz. Ürettikleri kulaklıklarda her daim fiyat – performans skalasını korumayı kendilerine vizyon edilen bu iki firmanın üretmiş oldukları kulaklıkları sitemizden bulabilir ve kolaylıkla satın alabilirsiniz. 30-40 TL bandında dahi kulaklıkları bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR