Aktif Hoparlör

Aktif hoparlör, dahili amfisi olması sayesinde ses kabinleri içerisinde en iyi performansı sağlamaktadır. Genelde 2 yollu olarak üretilen hoparlörler, yüksek kalitede ses performansı sağlamaktadır. Berrak,  kaliteli ve net ses akışı sağlayan sistemler açık hava konserlerinde binlerce kişiye hitap ederken bile çok iyi performans göstermektedir. 

Kullanıcılarına mikrofonsuz veya mikrofonlu olarak farklı tarzda seçimler de sunan aktif hoparlörler oldukça fazla tercih edilmektedir. Aktif kolon modelleri teknik kapasite olarak benzersiz özelliklerde sunmaktadır. Özellikle güç seviyeleri ile gelen konuklara müzik zevkini sonuna kadar yaşatmaktadır.


Aktif Hoparlör Özellikleri

Geçmişte insanlar ses sistemlerini geliştirmek için çok zaman harcamışlardır. Tabi istedikleri performansı bir türlü yakalayamamışlardır. Bu dönemde ise teknoloji ile birlikte ses sistemleri doruk noktasını yaşamaktadır. Özellikle hoparlörlerde büyük gelişmeler yaşanmış ve ses almamak gibi bir sorun kalmamıştır. Genel olarak geliştirilen 2 yollu hoparlör olan aktif hoparlörler kullanıcılarına benzersiz deneyimler yaşatmaktadır. 

Teknik özelliklerinde woofer, olağanüstü güç, ekolayzer, mic/ line giriş, bluetooth, sd kart bağlantı, aux giriş, d sınıfı amplifikatör, akustik dizilimler ile olağanüstü özelliklere sahiptir. Diğer yandan müzik ekipmanlarında, alıcı cihazlardan en iyi ses sunumunu yapmak üzere dizayn edilmektedir. 

Son teknolojiler ile üretilen aktif hoparlörler, ses bozulmasını önleyerek  karakteristiğin değiştirilmeden kullanılmasına olanak sağlamaktadır. 


En İyi Hoparlör

En iyi hoparlör, ses kalitesi açısından en yüksek verimlilik ile çalışabilen hoparlör türüdür. Teknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanan hoparlörler, deneyimli mühendisler tarafından çok daha hızlı olarak geliştirilmekte ve kullanıcıya en konforlu şekilde sunmaktadır. Hoparlörler bilindiği üzere çok farklı platformda kullanılmakta ve ona göre seçimler yapılmaktadır. 

Eğlence mekanlarında, diskolarda, açık hava gösterilerinde, düğünlerde ve büyük organizasyonlarda kullanılan hoparlörlerin seçimini çok dikkatli yapmakta fayda vardır. Çok farklı markalarında üretmiş olduğu cihazlar teknik kapasitesi yüksek olduğundan kullanacağınız alanın özelliklerini de bilmenizde yarar vardır. 

Teknik özelliklerinde aux bağlantı, usb, bluetooth, analog sınırlayıcı, dahili şarj edilebilir batarya gibi özellikleri araştırmakta yarar vardır. Kullanıcıların en çok araştırdığı faktör ise en iyi hoparlör modelini nasıl bulabilirim. Buradaki esas nokta kullanacağınız alanı iyi belirleyip ona göre de hoparlör seçimi yapmalısınız. 


Aktif Hoparlör Fiyatları

Aktif hoparlör fiyatları noktasında belirleyici olan unsurlar markası, bol opsiyon seçenekleri ve teknik özelliklerdir. Diğer yandan ise  akıllı cihaz bağlantı özellikleri ve ses kartı ile hafif tasarımları da belirleyici olmaktadır. Dahası alüminyum diyaframlı tiz kontrol özellikleri, bas ölçüleri, dahili band ekolayzer özellikleri ile de teknik kapasitesi yüksek cihazların fiyatlarını belirlemede önem arz etmektedir. 

Profesyonel anlamda sizlere mükemmel ses sunan cihazlar neredeyse bütün platformlarda tercih edilmektedir. Bu arada konser alanları, dj gösterileri, karaoke etkinlikleri gibi alanlarda kullanılan sahne hoparlörleri sizlere ve gelen seyircilere doyumsuz zevki yaşatmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR