Speakon Jak

Speakon jak diye adlandırılan ve bağlantıda başrol görevi gören aparatlar, farklı ses sistemleri ve çeşitli bağlantı yolları için her biri ayrı modele sahiplerdir. Bu modeller, hoparlör girişi, mikrofon girişi ve anfi girişi dışında bazı farklı ses sistemleri içinde özel olarak satılmaktadır. Speakon jak girişleri için özel detaylı bilgi almak istiyor iseniz, alt yan başlıkları takip edebilirsiniz.


Speakon Konnektör Özellikleri

Speakon jak modelleri sert plastik ve demir olmak üzere iki ayrı malzemeden üretilmektedir. İçlerinde dişi speakon ve erkek speakon olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Bu genellik ile sistemden sisteme dişi ve erkeğin nereden nereye bağlanacağı çok fazla değişiklik göstermektedir. Diğer yandan, speakon jak xlr ve çivi jak gibi çeşitli modelleri mevcuttur. Bu modeller farklı boyutlarda ve farklı ses sistemleri için özel üretilmiş speakon konnektör modelleridir. Speakon jak modelleri bazen hazır ses kabloları üzerinde ya da yuvaları olmak üzere farklı ihtiyaçlara göre satılmaktadır. Hepsine ek olarak, uzatma kabloları olmak üzere her yer de kullanılan bu ürünler, bir ses sisteminin kaliteli bir ses verebilmesi içinde önemlidir. Örneğin, jakların kalitesi ve konnektör modellerinin içerisinde ki pinlerin iletkenliğinin iyi olması, speakon konnektör modelleri açısından önemlidir. Çünkü, speakon jak modellerinde en ufak bir temassızlık olur ise, sisteme zarar verebilir veya kullandığınız ses sistemini çalışması gerektiği zamanda sorun çıkarıp büyük sorunlara neden olabilir. İşte sistemde ki yeri basit gibi görünse de speakon konnektör modellerinin kaliteli olması ve doğru satın alımı yapılması çok önemlidir. Çünkü piyasa da oldukça fazla markanın üretimini yaptığı bu ürün, sistemi tam bilmeyenler tarafından karıştırılabilir ve değerli zamanınızı boşa harcayabilirsiniz.


Speakon Konnektör Fiyatları

Speakon jak konnektör modelleri 10 TL’den başlayan bir fiyat aralığına sahiptir. Diğer yandan, kablo ile beraber satılan bu ürünler speakon jak kalitesi ve kablonun uzunluğuna göre fiyat artışı da gözlenmektedir. Son olarak, hoparlör kasası düzenler için speakon konnektör yuvarları da sitede satışa sunulmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR