Ses Mikseri ve Power Mikser

Çoğu kişinin bilmediği ve çoğu kişiye karışık geldiği için öğrenmekten dahi çekindiği bu vazgeçilmez ekipmanlarımız aslında olmazsa olmazlarımızdandır. Neden mi? Çünkü ister performans sergilerken ister geniş çaplı ortamlarda olsun ihtiyaç duyacağımız ürünlerdir ses mikserleri yada power mikserler, sade ve pratik bir bilgiyle karıştırıcı diye biliriz bu ürünlere, kafanızı karıştıracak hiçbir yanı yok aslında mantığı farklı merkezlerden çıkan sesleri en doğru ve düzgün bir şekilde harmanlayarak istenilen uyumluluk içerisinde bizlere tekrardan sunan aygıttır. Örnekle verecek olur ise gündelik hayatımızda hemen hemen her alanda gördüğümüz dinlediğimiz müziklerde bir çok ses ve çalgı aleti yer almaktadır ve bu aletler kadar önem arz eden ürünlerden birisi de ses mikseri yada power mikserdir. Bütün aletlerden çıkan sesleri ayrı ayrı alarak tek bir parçada bir araya getirerek bize tekrardan o mükemmel tını ve müzik ziyafetlerini en doğru ve sağlıklı şekilde bir bütün halinde sunmaya yarayan cihazdır.


Farkettiyseniz buraya kadar sizlerin kolay anlayabileceği  bir şekilde bu iki farklı ürünü farklarından bahsetmeden kullanım amacı doğrultusunda sizlere aktarmaya gayret gösterdim. Peki, Farkı nedir?


Ses mikseri veya power mikserinde en büyük ana farkı ise ses mikserinde amfi yer almazken power mikserde amfi mevcuttur. Peki, amfi nedir?  Stabil çıkan zayıf sinyalleri çalıcı aygıttan alıp arttırarak yani çoğaltarak hoparlöre aktaran cihazdır. Şimdi ise biz ne yapmış olduk bu aygıtlarla, farklı farklı cihazlardan üretilen sesleri topladık bir bütün haline getirerek ses mikserinde amfi olmadığı için tekrardan harici bir amfiye aktararak hoparlöre aktarıyoruz. Power mikserde ise amfi olduğu için direkt olarak harici bir çıkışa ihtiyaç duymadan direkt olarak sesi hoparlöre aktarabiliyoruz. Böylece müzik ve benzeri ziyafetleri dinleyicilere en doğru ve güzel şekilde aktarıyoruz. Bir çok insan günümüzde enstrümanları ve hoparlörleri görmektedir performans esnasında aslında oysaki performansın en önemli organlarının başında gelmektedir sek mikseri yada power mikserler. Ayrıca bu ürünlerin üretiminde kullanılan maddeler ve sonrasında kullanım kolaylığı gibi unsurlarda çok önemlidir. Herkes gibi uzun soluklu kaliteli ve şık tasarıma sahip olan pratik kullanıma sahip profesyonel ürünler isteriz elbette parayı doğru ve gerekli bir noktada kullanmak istersek eğer en doğru ürünlerin başında gelmektedir ses mikseri yada power mikser ürünleri…


Kullanıcılarından edindiğimiz bilgiler açısından power mikserler olsun ses mikserleri olsun alanında profesyonel ekip ve üretim çalışmasına sahip ürününün geri dönüşünde de arkasında duran köklü markalar tercih edilmesi gerektiği söylenmektedir. Bence sizin seviyenize bağlı olarak sizleri yormayacak fiyatlara sahip kaliteli ve doğru markaları ses mikseri veya power mikser ürünlerini en doğru adres olan onlinesessistemi.com’dan tedarik edebilirsiniz.

 

Amfi Mikser

Amfi mikser sayfamızda bir çok markanın en kaliteli anfi mikser modelleri bulunmaktadır. Amfi mikser ürünlerimiz ses mikseri olarak bilinen deck mikser ve anfili mikser ya da güç mikseri olarak bilinen power mikser seçeneklerinden oluşur. En kaliteli markaların en ucuz amfi mikser ürünleri www.onlinesessistemi.com adresinde sizleri bekliyor.


Amfi Mikser Modelleri

Amfi mikserler iki veya daha fazla ses girişini tek bir ses çıkışı sağlamaktadır. Örnek vermek gerekirse eğer; mikrofon, gitar ve farklı enstrüman girişlerini tek bir ses olarak çıkışını sağlamaktadır. Bu girişleri seslerin yoğunluklarını mikser tarafından belirli seviyelere getirilerek farklı ses oluşumları sağlanmaktadır. 

Amfi mikser ses kayıtlarında ve stüdyolarda özellikle profesyonel anlamda kullanılan en temel araçtır. Çünkü mikserin olmadığı durumlarda tek giriş sağlanması gerekmektedir, bunun içinde aynı anda tüm çalgılarla beraber girilmesi gerekmektedir. Ancak günümüzde ki amfi mikserlerin gelişimi ile bunları tek tek kaydederek, gerekli düzenlemeleri gerçekleştirdikten sonra farklı giriş olan sesleri birleştirebilmektedir. 

Amfi mikserler çok farklı özellikte ve modelde imal edilmektedir. Bu sebepten dolayı çok fazla seçenek olması sebebi ile Onlinesessistemi.com sitemizde bulunan ürünleri incelemeniz ve size uygun olduğunu düşündüğünüz özellikteki amfi mikserleri alabilirsiniz.


Amfi Mikser Nasıl Çalışır?

Amfi mikserler bir çok girişten alınan sesleri tek bir çıkış ile sağlamaktadır. Bu ses karıştırma işlemini ise iki farklı şekilde yapmaktadır, preamp sinyalinde yada çıkış sinyalinde yapan modelleri bulunmaktadır. Amfi mikserlere en güzel örnek olarak kareoke de müzik ile mikrofondan gelen sesi karıştırması gösterebiliriz. 

Mikserler; müzik stüdyolarında farklı enstrüman stereo mastar mikse aktarmak için kullanılır. Televizyon stüdyolarında ise mikrofonları, tape makinalarını ve diğer kaynakları mikslemek amacıyla kullanılmaktadır. Location kayıtlarında bir den fazla kullanılan mikrofon sayısını düşürmek için 2 yada 4 mikrofona düşürmek amacıyla kullanılır.

Mikser anfiler bir çok farklı teknik özellikleri bulunduğundan dolayı sizin hangi ürünü tercih etmek istediğiniz önemlidir. Bunun için ne amaçla kullanacağınız, kaç giriş olması gerektiği gibi bir çok değişkeni belirleyerek Onlinesessistemi.com sayfasından kafanızda oluşan teknik özelliklere sahip ürünleri satın alabilirsiniz.

Onlinesessistemi.com sayfasından yapacağınız incelemeler ile beraber aynı anda farklı marka ve modelle ait ürünleri de karşılaştırabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz ürün gereksinimini daha kolay bulabilir, hatta aklınızda bulunan fiyata daha üstün özellikte ürünler de alabilirsiniz. Bunun için sadece sitemizde kısa bir araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Bu kısa araştırma sayesinde ekonomik olarak avantaj sağlamış olacaksınızdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR