Erbane

Erbane çok eskiye dayanan vurmalı bir çalgı aletidir. Bu muhteşem sese sahip çalgı aletini birçok açıdan daha yakından incelemek istiyorum. İlk olarak çalma şeklinden bahsetmek istiyorum. Daire şeklinde olan bu çalgı aleti iki elimizle kullanılır. Deri kaplı üst yüzeyi karşıya bakacak şekilde iki elimizle tutularak kullanılan bu çalgı aletini bir elimizle alt taraftan kavrar diğer elimizi de uygun olan rahat ettiğimiz orta kısımlarda bir yere konumlandırırız. Orta kısımlarda olan elimizin başparmağı bu çalgı aletinin yan kısmına denk gelecek şekilde tutulur ve kalan 4 parmağımızla erbanemizin üst deri yüzeyine vurularak kullanılır. Fakat bu vurma esnasında başparmağımız yan kısımdan kaldırılmamalıdır.  Ayrıca alt kısımdaki konumlandırdığımız elimiz ise çalgı aletinin avuç içine oturacağı bir şekilde konumlandırılır ve ön yüzeye denk gelen parmaklarımızla vurularak kullanılır. Ritim aleti olarak adlandırılan bu muhteşem cihazı birçok yerde görmeniz mümkündür. Genel de ülkemizin daha doğu ve güney doğu kısımlarında daha yaygın olarak kullanılan bir müzik aletidir. Bu muhteşem müzik aletini daha yakından merak edenler var ise yazımın devamında bulunan ürün hakkındaki detaylara mutlaka dikkat etmelidir. Erbane çevresinde kanca ve kancalar iç içe girerek halka ve zincirlere takılmaktadır. Ana hattı oluşturan kasnak ise ağaçtan oluşmaktadır.  Son olarak ise özel hazırlanan oğlak derisi gerilerek mevcut kasnağın üzerine kaplanır ve erbane kullanıma hazır hale gelmiş olur. 

Ritim tutmak ve oldukça güzel seslere gebe performanslar sergilemek için uygun olduğu müzik tiplerinde mutlaka tercih edilmelidir. Çünkü müziğe ve performansa katabileceği tını ve sesler oldukça özeldir. Vurmalı bir çalgı aleti olmasının yanı sıra direkt olarak bizim topraklarımız ve yakın kısımlarda meydana gelmiş sürekli olarak da daha çok kullanılan ve talep edilen bir müzik aletidir. Erbane hakkındaki merak edilen kullanım şekli ürünün türü ve benzeri alanlarda elimden geldiğince detaylı ve anlaşılır bilgiler vermeye çalıştım. Şimdi ise bu muhteşem çalgı aletine merak sarmış kişiler için ürünü satın almadan önce en çok merak edilen fiyat konusuna da açıklık getirmek istiyorum. Fiyat konusunda yapmış olduğum araştırmalarım sonucunda edindiğim bilgiler aşağıdaki başlıkta yer almaktadır. 

Erbane Fiyatları

Erbane fiyatları tercih edilen ürünün üzerinde kullanılan deri, ana omurgada bulunan kasnağın kalitesi ve tercih edilen zincir şeklindeki üzerinde bulunan halkaların işçiliği ve kalitesine göre değişmektedir.  Çok özel ve işçilik bulunan birçok erbane modellerinin yanı sıra direkt olarak temel seviyedeki kullanıcılar için üretilmiş maddi açıdan uygun ürünlerde bulunmaktadır. Benim bu konuda sizlere tavsiyem bu tip bir vurmalı çalgı aleti almak istiyorsanız ve tercihiniz erbane ise mutlaka kapsamlı ve detaylı bir şekilde araştırma ve inceleme yapmanızdır. Gerekli araştırma ve incelemeyi yaptıktan sonra ise bu alanda üst seviye çalışan kaliteli ürünler sunan bir tedarik firmasından ürünü satın almanızdır. Fakat mutlaka bu alanda bilgili ve üründen anlayan bir yer olmasına dikkat ediniz. Çünkü erbane herkesin bildiği ve tecrübe sahibi olduğu bir müzik aleti değildir. Hem az bilindiği hem de çok nadir bulunduğu için biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekmektedir. Umarım yazımda bu muhteşem ürün ve erbane fiyatları hakkında ihtiyacınız olan ön bilgiye sahip olabilmişsinizdir. Daha fazla vakit kaybetmeden benim size tavsiyem bütçenize uygun bir erbane adındaki vurmalı çalgı aletini mutlaka tecrübe ediniz.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR