Keman

Keman diye adlandırılan telli çalgı aleti, violin ailesinin viyola ve viyolanselin olarak da adlandırılan tarihi bir geçmişe sahip bir enstrüman modelidir. Tarihe baktığımız zaman, Avrupa ülkelerinin telli çalgılarının yöreden yöreye durmaksızın değişmesi sonucu, en son 19. Yüzyılın sonlarına doğru ortaya çıkan keman, tarihte violin gibi birçok isimle anılıp günümüze kadar gelmiştir. Bu özel enstrüman modelinin günümüzde iki farklı üretimi mevcuttur. Mesela, el yapımı keman ve fabrikasyon keman modelleridir. Tabi ki, bizim tavsiyemiz el yapımı keman modelidir. Çünkü yaklaşık 84 adet özenle seçilen ve farklı ağaçlardan yapılan parçaların bir araya gelerek oluşturduğu bu enstrüman modeli, büyük bir el ustalığı gerektirdiğinden dolayı, el yapımı keman modelleri daha kaliteli bir ses tonu ve daha uzun ömre sahip kaliteli keman modelleri olmaktadır. Diğer yandan, 4 tel ve 1 adet yay ile muazzam bir frekans aralığında ses tonuna sahip olan keman, doğanın mucizelerinden faydalanıp özen ile çok küçük püf noktalara dikkat edilerek yapılan telli enstrüman modelidir. Peki keman hangi ağaçlardan yapılmaktadır? Keman olarak anılan ama tarihte ismi violin olan bu enstrüman modelinin, el yapımı kemanlarda kullanılan özel ağaçlar bulunmaktadır. Bu el yapımı keman modellerinde ustadan ustaya değişen farklı ağaçlardan yapılmaktadır. Örnek verecek olursak, alt yan başlık olan kaliteli keman modelinin yapısı başlığını ve el yapımı keman modellerinde kullanılan malzemeleri öğrenebilirsiniz.

Kaliteli Keman Modelinin Yapısı Nasıl Olmalıdır? 

Kaliteli keman modelinin yapısında farklı ağaçlar ve bazen her parça için farklı ağaçlar kullanılmaktadır. Örnek verecek olursak, bazı kaliteli keman modelleri tamamen el yapımı keman olup kelebek ağacından yapılmaktadır. Diğer başka bir örnek vermek gerekirse, yine el yapımı keman olan diğer bir kaliteli keman modeliyse, gövde bölümü akçaağaç, ön kapak ladin, klavye abanoz tozu, burgular, çenelik, kuyruk ise yine akçaağaç dan yapılmaktadır.

En İyi Keman Markaları

En iyi keman markaları başlığı adı altında, günümüzde en çok satılan ve keman fiyatları arasında en uygun olan strga keman ve rösler keman olmak üzere en iyi keman markaları olarak seçtiğimiz markalar hakkında bilgi vereceğiz. İlk olarak, bu iki markanın her çeşit keman modelini ürettiğini söylemeliyiz. Çünkü farklı boyutlarda ve farklı maddeler ile üretilen bu enstrüman modelinin, her yaşa uygun keman modelleri mevcuttur. Örneğin, 1/4 keman modeli 6-8 yaş grubu, 2/4 keman modeli 8-10 yaş grubu, 3/4 keman yani 34 keman modeli 10-13 yaş gurubu ve son olarak 4/4 keman modeli diğer ismi ile 4/4 keman ise yetişkin insanlar için uygun profesyonel keman modelidir. En iyi keman markaları arasında yerini alan rösler ve strga markası, başlangıç keman ve profesyonel keman olmak üzere her seviyeye uygun keman modellerinin üretmektedirler. Ek olarak, her bir ayrıntısını ayrı yapılan bu kemanların diğer markalardan ayıran en belirgin özelliği, her türlü coğrafyaya uygun maddelerden yapıldığından dolayı her türlü hava koşuluna ve ses dalgalarının en kaliteli çıktığı özel genleşmeyen ağaç modellerinden yapılmaktadır.

Keman Fiyatları

Keman fiyatları başlığının altında size keman satın al işleminden önce dikkat etmeniz gereken unsurlar ve keman fiyatları hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle, yeni başlayanlar için uygun başlangıç keman modelleri bulunmaktadır. Diğer yandan, en iyi keman markları arasında seçtiğimiz bu araştırma sonucu, keman satın al işleminden önce kemanın el yapımı keman ya da fabrikasyon keman mı olduğunu dikkat ederek başlamalıyız. Mesela, kaliteli keman almak istiyorsanız, paket içeriği önemli olacaktır. Örneğin, başlangıç keman ve kaliteli keman enstrümanlarının hepsinin paket içeriği, 1 adet taşıma çantası, 1 adet fix, 1 adet yay ve 1 adet reçine olmak üzere set halinde satılmaktadır. Bu saydıklarımızın hepsinin zorunlu olduğu keman paketi dışında, farklı renk seçenekleri ile keman satın al işlemini yapabilirsiniz. Son olarak, farklı yaş aralığı için 44 keman ve 34 keman gibi farklı boyutlarda üretilen bu keman fiyatları, kaliteli keman markası olan ve keman fiyatları arasında hem en uygun hem de en iyi ödeme seçeneklerine sahip olan el yapımı keman modelleri arasında yaptığımız araştırma sonucu, en iyi markaları sizin için seçmeye çalıştık.
Bütün makaleye detaylı olarak göz gezdirecek olursanız, keman için önemli başlıklar olan kaliteli keman, en iyi keman markaları ve keman fiyatları olmak üzerine yazdığımız bu makalede, keman hakkında gerekli her bilgiye ulaşabilirsiniz. Son olarak, benim tavsiyem ise, keman satın al işlemi yapmadan önce bu makaleyi okumanız ve en uygun keman fiyatları yani violin için en çok satılan ürünlerden olan 44 keman ve 34 keman modelleri ve benzer ürünleri ya da el yapımı keman modellerini www.onlinesessistemi.com ‘dan satın alabilirsiniz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR