Rack Kabin

Rack kabin ürünler günümüzde çok fazla tutulmuş ve her alan için özel üretilen tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ürün modelidir. Ürün büyük bir ses sisteminin yönetim odalarında, panelleri korumak için ve bir düzen halinde çalışabilmesi için üretilen özel server kabin modelleridir. Ürünleri tek bir panel üzerinden yönetmek ve bu ciddi fiyatlı pahalı ürünlerin korumasını sağlamak için üretilen rack kabinetler, farklı aparat ve cihazlar ile daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Her türlü mekan kullanabileceğiniz ürün genellik ile anons ses sistemleri, stüdyo ses sistemleri, okul ses sistemleri ve cami ses sistemleri gibi benzer ortamlarda sık sık kullanılmaktadır.


Rack Kabin Özellikleri

Rack kabin özelliklerine bakacak olur isek, genel olarak 19 inç genişliğinde yapılmaktadır. Bu 19 inç rack kabinet modelleri anfi ve mikser gibi çeşitli cihazların ortalama genişliği hesaplanarak üretilen server kabin modelleridir. Birçok isim ile anılan rack kabinler, belli başlı gerekli aparatlar ile daha özel kılmaktadır. Örneğin, fan modülü yani sistemi soğutmaya yarayan ürün, priz modülü yani tüm sisteminin elektrik aksanız için gerekli olan ve özel olarak üretilen sisteme zarar gelememesi için sigortalı modüle sahip olan ürün ve son olarak raflar. Raflarda yine istediğiniz ölçüye göre çeşitliliği mevcuttur. Ancak, sık sık kullanılan 19 inç rack kabinetler için özel üretilmiş 19 inç raf modelleri, kolayca bulup satın alabileceğiniz ölçüsüdür. Kullanılan maddenin kalitesi sayesinde özel üretilmiş olan rack kabinetler, sistemi soğuk tutup, düzen ile çalışmasını sağlayan bir önemli bir gereksinimdir. Diğer yandan rack kabinetler, tekerlekli yapısı sayesinde kolayca yönetebilir ve herhangi bir aksilikte yerden yüksekliği sayesinde sistemi korumaktadır. Ek olarak, server kabinler camlı yapısı ve kiliti sayesinde herhangi bir yapay problemden koruyabilir ve cam kapağı sayesinde kolayca gözlemleyip yönetebilirsiniz. Son olarak, rack kabinet modelleri her inç de ve her yükseklikte bulunmaktadır. Bu yüksekliği simgeleye 12u, 16u, 20u, 26u ve bu orantıda artan çeşitli modelleri mevcuttur.


Rack Kabin Ölçüleri

12u Rack Kabin

12u rack kabin modeline baktığımız zaman, 19 inç genişlik ve 12 u yüksekliğe sahiptir. 12 rack kabinet modeli 57 cm uzunluğu ve isteğe göre fan modülü, raf sistemi ve priz ekleyebilirsiniz. Genellik ile paket halinde satılan bu ürün, cam kapak ve tekerlekli server kabin modelidir.


16u Rack Kabin

16u rack kabin modeline göz gezdirdiğinizde, diğerleri gibi 19 inç standart genişliği yani 60 cm ve 16u yüksekliği yani 76 cm boya sahiptir. Diğer yandan, isteğinize göre fan, raf ve priz taktırabileceğiniz bu server kabin modeli, cam kapak ve tekerlekli kasası ile paket halinde satın alabilirsiniz.


20u Rack Kabin

20u rack kabin, 19 inç standart rack kabinet modelidir. Ek olarak, 20u rack kabinet modeli 95 cm uzunluğa sahiptir. Son olarak, tıpkı diğerleri gibi sisteminizi kendinize özgü kılabilir ve paketler halinde satın alabilirsiniz. Nasıl mı? Cam kapak yapısı ve tekerlekli sisteme yanı sıra, raf modülü, fan modülü ve priz modülünü de satın alabilirsiniz.


26u Rack Kabin

26u rack kabin modeli standar 19 inç genişliğe sahip kabinet modelidir. Diğer yandan, 26u uzunluğu yani 123 cm uzunluğu sayesinde, kilitli cam kapak ve tekerleki yapısı ile konforu yaşatmaktadır. Hepsine bakacak olur isek, çeşitli raf aparatı, 2’li ve 4’lü olmak üzere fan modülü ve son olarak inç bakımından uygun priz modelleri mevcuttur.


Rack Kabin Aksesuarları

Sabit Raf

Rack kabinet modelini daha kullanış bir hale getirmek ve anfi, mikser, anons anfisi, okul zili anfisi gibi bir çok cihazı aynı anda çalışırken, birbirinden hem güvenlik hem de kullanışı arttırmak için kullanılan ürünler rack kabinet sabit raf modelleridir. Rack kabin rafı standart olarak 19” inç olarak piyasa da satılırken, istediğiniz ölçüde yaptırmakta mümkündür.


6’lı Grup Priz

Server kabin yani rack kabinler için özel üretilen 6lı grup priz modelleri mevcuttur. Kendi sigortası ve güçlü cihazları çalıştırabilmesi ve sisteme zarar vermemesi için özel üretilen bu ürün, rack kabin modelini önemli ihtiyaçları arasında en önde gelmektedir.


Fan Modülü

Rack kabin için özel üretilen termostatlı fan modülleri, sistemi korumak için gerekli bir üründür. Bildiğiniz üzere büyük sistemleri bir arada tutan bu dolap tarzı kabinet, çok fazla bir cihazın bir arada çalışmasından dolayı ısınmadan doğacak büyük riskler taşımaktadır. Bunun için, rack kabinlere özel üretilmiş fanlar 2’li ve 4’lü olmak üzere satılmaktadır.


32u Rack Kabin

32u rack kabin, 19 inç genişliği ve 32u yani 152 cm yüksekliğe sahiptir. Ek olarak, sistemi kendinize özel kılmak için, raf modülleri, sigortalı priz modülleri ve 2’li ve 4’lü olmak üzere isteğe bağlı fan modülleri mevcuttur. Son olarak, server kabin kilitli camlı kapak yapısı ve tekerlekli düzeneği sayesinde en büyük rack kabinet modelidir.


Rack Kabin Fiyatları

Rack kabin fiyatları tamamen içeriğine ve büyüklüğe göre değişmektedir. Mesela, farklı ölçülerde olması ve sizin içeriğe ekleyeceğiniz malzemeye göre fiyat artışı veya doğru orantıda fiyat azalmaktadır. Tüm makaleye bakacak olur iseniz, rack kabinet ve server kabin olarak adlandırılan bu ürünler, özel el işçiliği ve hesaplanmış ölçülerde üretilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR