Stüdyo Referans Monitörü

Stüdyo Monitör kategorisi altında onlarca markada en ucuz ve en kaliteli monitör hoparlör modelleri yer alır. Monitör hoparlör ses kayıt stüdyolarında ve profesyonel dinleyiciler için büyük önem arz eder. Çok geniş frekans aralıklarında çok iyi ses ayrıntısı duyurabilen monitör hoparlörler kaliteli ses denince ilk akla gelen ses sistemi ürünleridir. En ucuz stüdyo referans monitörleri ve kullanıcıların tavsiye ettiği puanı yüksek stüdyo monitörleri en iyi fiyat garantisi ile www.onlinesessistemi.com' da.


Referans Monitörü Modeli

İyi bir ses sistemi kurmak için bazı bileşenlerin en iyi şekilde bir araya getirilmesi çok önemlidir. Bu anlamda Referans Monitörlerinin bulunduğu sistem, her zaman daha başarılı sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Piyasalarda ses sistemleri için kurulan unsurlar arasında ciddi bir fiyat parite aralığı bulunmaktadır. İlgili fiyatların farklı olmasının nedeni ise yüksek kalite farkından ve kullanılan malzemenin kumaşından kaynaklanmaktadır. Özellikle daha çok profesyonel şekilde stüdyo kurulumuna yönelik adımlar atacak olan kullanıcılar, Referans Monitörü fiyatları konusunda araştırmalar yapmaya başlarlar. Fakat önemli olan öncelikle fiyat aralığı değildir. Önemli olan tam olarak sisteme uyum sağlayacak ve ses sisteminden en yüksek verimi sağlayacak Referans Monitörlerini seçmek olacaktır. Satın alınan Referans Monitörlerinin öncelikle belirli bir garanti kapsamına alınmış olması gerekir. Ünlü ses sistemi firmalarında genel olarak 2 yıllık bir garanti kapsamı uygulanmaktadır. Aynı zamanda kullanıcı hatası olmadığı sürece, genel olarak yüksek verimli bir teknik servis desteği de, Referans Monitörü müşterilerine sunulan ayrıcalıklardan sadece bir tanesidir. Özellikle stüdyo referans kulaklıklar ile harika sonuçların alınacağı ve eşsiz müziklerin üretileceği Referans Monitörlerde, genel olarak birçok farklı sistem tek bir monitör üzerinden birleştirilmektedir. 


Referans Monitörleri Neden Gereklidir?

Referans monitörlerinin kullanım alanlarında, farklı başlıklar dikkat çekecektir. Öncelikle sesin renklendirilmeden arınması için aktarmaya yarayan araçlar olarak literatürde yapılan aramalarda, Referans Monitörlerin önemi ve görevi anlaşılmış olacaktır. Özellikle bilgisayar ve ev sistemleri için tasarlanmış olan hoparlörler ile çok başarılı bir sürecin geride bırakılmasını sağlayan Referans Monitörleri, aynı zamanda çoklu ortamların tek bir seferde çalınmasında da önemli bir rol oynayacaktır. Bilindiği üzere bas frekansların yoğun bir şekilde tiz frekanslarının alınması için de, yine Referans Monitörleri kullanılmaktadır. Özellikle Hi- Fi sistemleri ile aynı çalışma mantığına sahip olan Referans Monitörleri, bu anlamda müzik yapmanın en büyük keyiflerini kullanıcılarına sunmuş olacaktır. Genellikle bas frekansların bile yapılan ayarlarla kesilmesine gerek kalmayacağı Referans Monitörlerinde, ekolayzır ayarları da standart şekilde kullanıcılara sunulacaktır. Benzer yansımalardan da yine Referans Monitörleri sayesinde kurtulmak mümkündür. 


Referans Monitörleri

Günümüzde genel olarak powered adı altında üretilen Referans Monitörleri, eskiden sadece pasif hoparlörler ile birlikte bir sisteme sahip oluyordu. Bu yüzden de her zaman ek ve harici şekildeki amfilere ihtiyaç duyulması sorunu meydana geliyordu. Artık güç ünitelerini de içerisinde barındıran aktif hoparlörleri tercih eden Referans Monitörlerinde; tiz frekanslar ve bas frekanslar için ayrı güç devreleri bulunmaktadır. Çift amfi sahibi bu Referans Monitörleri, aynı zamanda farklı dalga boylarına da uygun şekilde tasarlanmaktadır. Böylece tek amfiye sahip hoparlörlere göre, başarılı ve ciddi bir gücü de bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle iki yollu olarak bilinen hoparlörler ile daha çok belirli bir frekans aralıklarından üzerindeki seslerin dalgalarının çalınmasını sağlayan Referans Monitörleri, küçük odalar ve stüdyolarda yakın alan olarak nitelendirilen ufak monitörleri içermektedir. Genel olarak daha büyük ve ses kontrolü zor olan alanlarda ise uzak alan monitörleri kullanılmaktadır. 


Referans Monitöründeki Farklılıklar

Referans Monitörleri, bazen içerisinde bulundurdukları filtreler ve anahtarlara göre farklılıklar göstermektedir. Buradaki unsurlar genel olarak 80 Hz alt frekansları tutmak ve kontrol sahibi olmak için gerçekleştirilen adımları içermektedir. Genel olarak akustik düzenleme isteyen kullanıcılar tarafından da kullanılan bu ürünlerin başarılı bir sonuç vermesi için, Referans Monitörü sisteminde filtrenin devreye sokulması gerekir. Tiz frekansların azaltılması ve 2 dB üzeri seslerin açılmasını sağlamak için de, yine filtreyi devreye sokmak yeterli olacaktır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR