Kuyruklu Piyano

Kuyruklu piyano, donanımında bulunan teller yatay bir şekilde olarak klavye donanımları ile birlikte klavyeye dik açı da olarak uzanan bir müzik enstrümanıdır. Bu piyano modellerinin kuyruklu akustik piyano ve kuyruklu dijital piyano türleri bulunmakta olup yarım ton düzeyinde akortu gerçekleştirilen piyanolar akustik kuyruklu olan piyanolar iken, akorta gerek kalmadan kullanımı gerçekleştirilen piyanolar ise dijital kuyruklu piyanolardır. Kuyruklu yapı da ki piyanoların gövde kısımları üç ayak platformu üzerine yerleştirilmiştir. Kafes kısımları ladin, gül ağacı, meşe gibi vb. ahşap maddelerden yaygın şekilde üretilmekte iken ilerleyen zaman içerisinde metal madenlerden üretilmeye de başlanmıştır. Her bir nota özelliği için aynı süre zarfında iki veya üç tel titreştirilmeye başlanmış böylelikle ses gücü ve yoğunluk artmıştır. Akustik piyanoların mekanizmaları dijital piyanolara göre daha farklı olup, tuş kısımlarına monteli bir biçimde olan çekiç bölümlerinin tellere vurması ile birlikte ses çıkarım işlemi gerçekleşmektedir. Caz müzik ve klasik müzikte yoğunlukla kullanılan bu müzik aletleri prova, beste, solo ve konser çalışmalarında yaygın olarak kullanım alanı bulmaktadırlar.

Farklı donanım özelliklerine sahip olan türlerinden olan kuyruklu akustik piyanoların yapı ve donanım mekanizmaları; tuş, çekiç kenar vidası, tuş ayarı, eşapman ayarı, eşapman kolu, şövale, tekrarlama kolu, çekiç başı, çekiç sapı, tekrarlama vidası, susturucu kirişi, çekiç yakalayıcı, susturucu kaşığı, susturucu kiriş çatalı, madenî plaka, çivi yatağı, zımba, akort çivisi, susturucu ve tel gibi vb. bölümler olarak donanım özelliklerine sahiptir. Dijital özellikte olan kuyruklu piyanoların mekanizmaları alt yapı ve donanımları elektronik özellikler ile desteklenmektedir. Her iki piyano türünde de farklı yapı malzemeleri kullanılmaktadırlar. Özellikle akustik kuyruklu olan piyanolar ses özellikleri ve estetik yapıları ile piyano bestekarlarının ve icracılarının yakın birer dostları haline gelmişlerdir. Kuyruklu piyanolar tuş hassasiyetleri ve ses özellikleri ile kullanıcılarına en güzel şekilde his özellikleri sağlamaktadırlar.


Kuyruklu Piyano Fiyatı

Kuyruklu piyano fiyatı, farklı marka ve modellere göre farklılıklar gösterirken teknik ve yapı donanımlarının ham madde, işçilik faaliyetleri ve kalite standartlarına göre de fiyat aralıklarına sahiptirler. Kuyruklu piyanolar akustik ve dijital donanımlı olarak da farklı türlerde üretilmektedirler. Kuyruklu özellikte olan piyanoların donanım olarak bu tür özellikleri fiyatlarını doğrudan etkilemektedir. Bu piyanoların kullanım alanlarına ve amaçlarına göre tercih edilerek uygun fiyat ve performans seçenekleri ile garanti olanakları doğrultusunda güvenilir tedarikçilerden temin edilmeleri ilerleyen aşamalar için daha sağlıklı olacaktır. Türlerinin donanım özelliklerine göre fiyat aralıkları farklılıklar göstermekte olup akustik donanımlı olan piyanolar daha yüksek fiyat aralığında olmaktadırlar. Sanatsal anlamdaki piyano dinletileri, ses performansı çalışmaları, profesyonel performanslar ve başlangıç seviyesi öğrenimleri için oldukça idealdirler. Kullanım amacınıza ve alanınıza uygun olan bu kuyruklu piyano modellerine farklı fiyat ve performans seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR