Tavan Hoparlörü

Yurt, dershane, avm, okul, konferans salonu vb. bilumum alanlarda kullanılmasıyla bilinen tavan hoparlörleri kullanıldıkları alanlara göre değişkenlik gösterebilir ve kategorilendirilebilir. Gümbür gümbür bir ses alımına ihtiyaç olunmayan, fondan müzik çalımı yapabilecek ya da anons yapılması gereken alanlarda kullanılması gereken hoparlör kategorisidir. Tavan hoparlörlerinin en fazla kullanıldığı yerler hastaneler ve alışveriş merkezleridir. Bunun yanı sıra tavan hoparlörlerin kullanıldıkları alanlara göre santimetre açısından ve şekil açısından değişkenlik gösteren seçenekleri de bulunmaktadır. Gelin hep beraber bu kategorilere kısaca bir göz gezdirelim.


Asma Tavan Hoparlörü

Asma tavan hoparlörlerinin en çok kullanıldığı alanlardan birisi olan kafeler, genellikle house müzik gibi hafif ve kulak cırmalamayan müzikleri çaldıkları için çok fazla ses yüksekliğine gerek duymazlar ve asma tavanlardan yapılma tavanları vardır. Bu tip hoparlörlerde santimetre olayı olmaz çünkü zaten asma tavan denilen şey asıl tavandan 1 metre aşağıda olacağı için en fazla 20 santimetreye kadar çıkabilen tavan hoparlörleri için fazlasıyla yeterli bir alan oluşturabileceklerdir. Trafolu ve trafosuz olmak üzere kullanacağınız anfilere göre kategorilendirilen asma tavan hoparlörleri ayrıca da muhteşem bas ve tiz kombinasyonundaki modelleri ile birlikte sitemizde sizleri bekliyor.


Alçıpan Hoparlör

Genellikle evlerde, hastanelerde ve kafelerde kullanılan bu hoparlörler alçıpanın içerisinde açılan deliğin boyutuna göre 8, 10, 13, 16 ve 20 cm olmak üzere değişkenlik gösterebilmektedirler. Alçıpan hoparlörler de trafolu ve trafosuz olmak üzere ikiye ayrılırlar ve kullandığınız anfilere ve boyutlarına göre ses çıkış gücü bağlamında değişkenlik gösterebilirler. Beyaz ve siyah renk seçenekleri de bulunan alçıpan tipi hoparlörlere başlıca üretici firmalarından olan Lastvoice ve Denox markalarından sitemizden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.


Sıva Üstü Tavan Hoparlörü

Direkt olarak alçıpan hoparlörler ya da asma tavan hoparlörler gibi herhangi bir yere sabitlendirmeden duvarın üstüne montelenerek kullanılan hoparlör çeşitlerine sıva üstü tavan hoparlörü denir. Sıva üstü tavan hoparlörleri ayrıca tamamen ortada göründükleri için değişkenlik gösterebilen şekillere de sahip olmalarıyla birlikte bu handikaplarını nötrlemektedirler. 8 santimetreden 16 santimetreye kadar genişliğe sahip olmaları ve yangına dayanıklı olan fire modelleri ile birlikte tüm sıva üstü tavan hoparlörü modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz.


13 cm – 16 cm – 20 cm hoparlörler

Hoparlör boyutları kullanacağınız alanlara göre değişkenlik gösterebilmektedirler demiştik. Peki, hangi santimetre değeri ile hangi hoparlörü nerede kullanabilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı bu başlığın altında sizleri bekliyor. Eğer bir hastane işletiyorsanız, ya da bir havalimanındaysanız yani sizi çok insanın gürültülü bir ortamda duyması gerekiyorsa seçmeniz gereken santimetre değeri kesinlikle 16 cm’den yana olmalıdır. 20 cm hoparlör modelleri çok fazla ses çıkaracakları için hastane gibi yerlerde rahatsızlık doğurabilir. 20 cm tavan hoparlörlerin kullanılması gereken asıl yerler ise avmler ve marketlerdir. Bu gibi alanlarda insanların hoşuna gidebilecek müzikleri onların duyabileceği bir şekilde yayınlamak çok önemli olacağı için 20 cm hoparlörler yardımınıza koşacaktır. 13 cm tavan hoparlörleri ise kafe ve bistro tarzı yerlerde ya da restoran tarzı alttan alttan hafifçe müzik çalınması gereken alanlarda kullanmanız daha yararlı olacaktır. Çünkü bu hoparlörler küçük olan yapılarına rağmen hem uygun fiyatlı hem de yeterince performanslı ürünler oldukları için bolca kafeler tarafından tercih edilmektedir.


Sizler de asma tavan hoparlörleri, tavan hoparlörleri, sıva üstü tavan hoparlörleri, alçıpan hoparlörleri gibi hoparlör modellerine istediğiniz santimetre değerlerinde sitemizden erişebilir, bu hoparlörler hakkında detaylı tüm bilgiyi uzman teknik ve temsilci kadromuzdan alabilir, en uygun ödeme seçenekleri ve taksitlendirmeler ile birlikte ürünleri sepetinize ekleyerek kolaylıkla satın alabilirsiniz.


Tavan hoparlörü ana kategorisi altında ses yayını yapılacak mekanın tavanında kullanılmak için özel olarak dizayn edilmiş hoparlör modelleri yer alır. Tavan hoparlörü hat trafolu ya da hat trafosuz oluşuna göre sınıflandırılmasının yanı sıra boyut ve güç özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Tavan hoparlörü kadar, tavan hoparlörü için anfi de oldukça önemlidir. En ucuz tavan hoparlörü fiyatı, en iyi tavan hoparlörü tavsiyeleri ve kolay ödeme seçenekleri ile www.onlinesessistemi.com adresinde sizleri bekliyor. 


Her metrekare alana uygulanabilir ve her yükseklikte tavana tasarım edilebilir tavan hoparlör modelleri, ses ve müzik yayınlarının istenilen tüm alanlara yapılabilmesi için dizayn ediliyor. Tavan hoparlör çeşitleri, hat trafolu veya hat trafosuz olarak imal edilen ürünlerdir.


Kullanılan anfiye bağlı olarak belirlenen trafo unsuru, anfinin trafolu olması durumunda hat trafolu modüller ile kullanılır. Set olarak satışa sunulan asma tavan hoparlörü, 4’lü paketler veya çoklu modeller ile kullanım alanlarına göre sunuluyor.


Tavan Hoparlör Çeşitleri

Lastvoice ses sistemleri dahilinde üretilen tavan hoparlör çeşitleri, marketlerden mağazalara, sinema salonlarında eğlence mekanlarına dek birbirinden farklı alanlarda profesyonel kullanım avantajları sağlıyor.

Denox ve König tavan hoparlör sistemleri, nitelikli ürün tasarımları ve ses performansları ile hem ev tipi modellerde hem profesyonel alanlarda kullanılmak üzere teknik donanım kalitesinde sunuluyor.

TVM hat trafolu alçıpan hoparlör modelleri, şık tasarımları ve trafo kombinasyonları ile konforlu kullanım sağlayan ürün seçenekleri arasındadır. Tavan hoparlör çeşitleri temel olarak; alçıpan hoparlör çeşitleri, sıva üstü hoparlör çeşitleri ve tavan modeli hoparlör çeşitleri olarak farklı özelliklerde tasarım ediliyor.


Tavan Hoparlör Markaları

Lastvoice, Spekon ve Osawa tavan hoparlör çeşitlerinin yanı sıra Gold Audio hoparlör seçenekleri, en çok tercih edilen ürün seçenekleri arasında yer alıyor. Dexun marka profesyonel tavan hoparlör setleri, 16 cm tavan hoparlör tasarımları ile kapsamlı alanlarda tercih edilen ses sistemleri arasında yer alıyor.


Dexun hoparlör sistemleri, amfili olarak hazır paket seçeneğinde sunuluyor. Kolay montaj ve kolay kurulum özelliklerinde imal edilen yüzlerce ürün seçeneği, global marka sunumları ve teknolojinin en güncel formülleriyle sektörel kullanımlara olanak sunuyor.


Tavan Hoparlör Seçimi Nasıl Yapılır?

Profesyonel alan kullanımları için tam donanımlı ürün seçenekleri değerlendirilmelidir. Ayrıca uzun ömürlü kullanım avantajları da sektörel alanlarda kullanımlar için avantaj faktörüdür. Tavan hoparlör modelleri, amfili setleriyle hazır paket olarak değerlendirilmeli veya hali hazırda amfi sistemleri var ise ihtiyaç doğrultusunda tavan hoparlör seçimi yapılmalıdır.


Hem tavanın yapı özelliklerine göre sıva üstü hoparlör veya gömme hoparlör seçimi yapılmalı hem de anfinin trafo özelliklerine göre hoparlör değerlendirmesi yapılmalıdır. Ayrıca tüm teknik detayları inceledikten sonra renk seçimi de dekorasyona uyum açısından değerlendirilmesi gereken faktörlerdir.


Tavan Hoparlör Fiyatları

Tavan hoparlörü fiyatları, çap ve ebat özelliklerine göre belirlenir. Genellikle 8 ohm empedans özelliklerinde ve 15 inç seçeneklerinde imal edilen tavan hoparlör çeşitleri, hammadde ve materyal kullanımları, paket içeriğindeki modül sayısına, hat trafo kombinasyonlarına göre belirlenir.


Amfili setler, mikrofonlu setler, ikili ürünlerde 20’li hoparlör setlerine dek her bir ses sistemi ekipmanı, farklı fiyat opsiyonlarında satışa sunulur. Kampanyalı fiyatlar ve çok özel indirimlerden yararlanarak kesintisiz müzik yayınlarına hemen başlayabilir, işletmeleriniz için anons yayın sistemi kurulumu için hemen ürün siparişi verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR